PRESSITEADE: Jüripäeva nutimatk – 20 sihtkohta üle Eesti ootavad laupäeval skaudisõpru matkama

Eesti Skautide Ühing

22.04.2021

Eesti Skautide Ühing kutsub juba teist aastat järjest tähistama Jüripäeva väikese matkaga. Osaleda saavad kõik suured ja väikesed matkamishuvilised. Raja läbimiseks on kasutusel nutilahendus, et mitmekesistada matkamist erinevate ülesannetega.

„Traditsiooniliselt on skaudid Jüripäeva tähistanud üle-Eestilise kokkusaamisena, kuid arvestades koroonaviirusest tulenevaid piiranguid pidime juba eelmisel aastal leidma alternatiivse lahenduse ning korraldasime esimese Jüripäeva nutimatka, kus e-lahendust kasutades sai iga osaleja valida ise endale sobiva matkaraja ning lahendada matka vältel mitmeid ülesandeid. 2020. aastal osales sel moel meie matkal mitusada osalejat ning tagasiside oli väga positiivne. Seetõttu otsustasime ka sel aastal nutimatka korraldada.” ütles selle aasta matka peakorraldaja Harri Kramm.

Matkaradu on kolmes erinevas raskusastmes – 6 km, 10-12 km 12-15 km. Matkarajad on märgitud NaviCup rakendusse ja kõikidel huvilistel on võimalik sel laupäeval, 24. aprillil, siseneda rakendusse ja läbida etteantud vahvaid kontrollpunkte.

Jüripäeva matka peakorraldaja Harri Kramm: “Praeguses olukorras ei ole kuigi palju põhjuseid kodust välja minemiseks. Toitu saab tellida koju, õpitakse ja tehakse ka tööd kodus. Kutsun kõiki inimesi mitte ainult skaute, vaid ka nende tuttavaid ja sõpru veetma toreda päeva looduse rüpes. Astume kõik koos sammu loodusele lähemale.’’

Skautlikust liikumisest on Eesti Skautide Ühingus võimalik osa võtta kõigil alates 6. eluaastast, selleks tuleb vaid organisatsiooniga liituda ja leida enda kodule lähim skaudiüksus. Sel nädalavahetusel pakume aga võimalust skautlusest osa saada kõigile, sest üle Eesti on 20 asulas valmis pandud kolm matkarada, kus saab matkata ja ülesandeid lahendada igaüks. Ainsa noorteorganisatsioonina pakub Eesti Skautide Ühing mitteformaalset haridust nii eesti kui ka vene keeles, seega on ka kontrollpunktid nii eesti kui vene keeles.

Eesti Skautide Ühing on enam kui tuhande liikmega noorteorganisatsioon, mis kuulub Skautide Maailmaorganisatsiooni, mille liikmeskonnas on kokku üle 50 miljoni skaudi üle kogu maailma. Püha Jüri on skautide kaitsepühakuks ja seetõttu on just Jüripäev üheks oluliseks kevadiseks skautide tähtpäevaks.

Täpsem ürituse info on leitav Eesti Skautide Ühingu kodulehel: https://skaut.ee/uritused/juripaev/

Lisainfo:
Harri Kramm