E-Jüripäev 24.04.2021

Ürituse kuupäev:
24.04.2021
Registreerimise algus:
15.04.2021
Kohtade arv:
Piiramata
Registreerunud:
116
Registreerimise lõpp:
23.04.2021

AEG: 24.04.2021
Selle aasta Jüripäeva peame samuti pidama järgides ebatavalisi reegleid ja piiranguid. Algselt planeeritud füüsilise kaardiga ja salgaga mõeldud matka pidime seetõttu ümber tegema sarnaseks eelmise aasta matkaga.  

Kutsume kõiki skaute ja matkahuvilisi osalema Jüripäeva matkal oma pereliikmetega

Matka muudavad põnevamaks kontrollpunktid, kus iga matkaline saab oma oskused ja teadmised proovile panna. Sellega seoses soovitame meelde tuletada skauditarkused ning looduses ellujäämise oskused. Rajal peab kaasas olema: paber, pliiats, nöör (ligikaudu 2 m) ja hea tuju. Ilmateadet vaadates ka vihmakindlad, soojad riided.

Matkarajad on kolmes pikkuses: 

  1. 6 km = sobilik hundudele (6-10a.) ja pereliikmetele; 
  1. 10-12 km = sobilik skautidele (11-14a.) ja tublimatele hundudele ning pereliikmetele; 
  1. 12-15 km = sobilik vanemskautidele (15-17a.) ja kõikidele, kes täisealised. 

Matkaradu on Eestis üle 20, kõik rajad on hiljemalt 19.04.2021 leitavad Navicup kaardilt. Matkamiseks palume oma telefoni alla laadida NaviCup äpp ja kontrollida, et telefonil on piisavalt akut ning see peab ka jahedas vastu. Kui oled omale kasutaja kaardi keskkonda teinud ning tahad hiljem minna rada läbima on meili peal sinu unikaalne kasutajatunnus ja parool, millega saad uuesti sisse logida ilma, et tekiks uus kasutaja.

Ohutuse tagamiseks palume eelregistreerida ennast matkarajale nii on ülevaade, millised rajad saavad rohkem koormust ning võimalusel juurde teha. Nii saame osalejad hajutatud ja jääme terveks. 

NB! Kui sooviksid osaleda väljapool Eestit (eelmisel aastal osaleti näiteks ka Austraalias), siis anna meile sellest teada hiljemalt 22.04.2021 ja teeme sulle raja sinu piirkonda! 

Traditsiooniliselt toimub igas Jüripäeva laagris ka lõkkeõhtu, kuid see aasta ei saa me seda koos veeta, siis kutsume kõiki üles süütama lõke oma koduhoovi/maakodu lõkkeplatsil, nautima lõkke soojust ja miks mitte laulda mõni lõkkelaul. Laululehe leiate siit.  

Jagage pilte ja/või videoid oma sotsiaalmeedia kanalites, lisades postitusele kindlasti juurde ka #skaudid ning #jyripaev! 

LISAINFO: Ürituse peakorraldaja Harri Kramm- harrikramm@gmail.com, 56929135

Jooksev info üritusest on leitav SIIT.

Matkarajad: Saaremaa (Koorunõmme LKA), Hiiumaa (Kärdla), Haapsalu, Nõva, Vääna, Suurupi, Tabasalu, Harku mõis, Naissaar, Tallinn (Pirita/Lasnamägi), Jüri, Koogi, Saku (Metsanurme), Jäneda, Rakvere, Porkuni, Vainupea, Kohtla-Järve, Narva, Viljandi, Pärnu, Tagametsa, Tartu (Tammelinn), Tartu ( Südalinn, Karlova)