Tere Tulemast Skautlusesse

Tere Tulemast Skautlusesse on Eesti Skautide Ühingu koolitus, mis varasemalt kandis nime Uute vabatahtlike metsalaagri koolitus. Kuna antud koolitus toimub tänavu juba viiendat aastat, siis oligi aeg pisut värskendada nii nime kui sisu. Varasemalt toimunud koolituste pildigaleriid saad piiluda SIIT.

Antud koolitus toimub kaks korda aastas – reeglina mais ja septembris ning on mõeldud inimestele, kellel puuduvad varasemad teadmised skautlusest või kes oma teadmisi lihtsalt värskendada soovivad. Oled Sa siis skautlusega hiljuti liitunud lapsevanem, endine skaut või lihtsalt huviline, kes oma silmaringi avardada soovib või otsib uusi väljakutseid, siis see koolitus ongi just Sinu jaoks loodud.

Varasemalt koolitusel käinute kogemused:

  • “Jäin absoluutselt kõigega väga rahule. Seda nii korraldusliku poole pealt kui ka koolituspäevade sisu, toidu ja ilmani välja. Suur-suur aitäh! NB! See, et internetti polnud, oli tegelikul väga hea!”
  • “Väga hästi korraldatud. Sisutihe, asjalik, positiivne ning tundus, et kõigile osalejatele väga meeldis. Suured tänud!”
  • “Väga hea ja intensiivne koolitus. Tulin siia väga väheste teadmistega skautlusest ja lähen ära motiveerituna, et tegutseda skaudijuhina. Mulle meeldis, et koolitus sisaldas palju praktilisi ja mängulisis tegevusi ning teoreetlist osa. Koolitus toimus vabas õhus ja see oli imeline. Jätkake kindlasti ka edaspidi.”
  • “Sain julguse olla avatum ja kinnituse, et skautluse programmi väärtused ühilduvad meie pere väärtustega.”
  • “Kõik mida õppisin ja kogesin oli väga, väga äge. Rohkem oleks tahtnud ainult aega, et kõike seda veelgi rohkem kogeda.”

Sisuliselt on tegu skautluse olemust tutvustava nädalavahetuse laagriga, kus saad ühe käe valgeks sõlmetöös ja teise tahmaseks lõkkel süüa valmistades, kus hommikul ärkad linnulaulu saatel ja õhtul uinud naerusuiselt, sest tuled ju mängude õhtult. Tagametsa (see on koolituse toimumise koht) imelistel metsaradadel matkates ja lõkkeõhtust osa võttes saad oma akud täis laetud. Pühapäeval, kui sammud kodu poole sead, siis kogemus näitab, et häid emotsioone jagub igasse Eestimaa nurka kaasavõtmiseks. Seega pane end järgmisele koolitusele kirja ja tule koge skautlikku eluviisi!

Lisainfo Tagametsa kohta: http://tagametsa.ee/

Tere Tulemast Skautlusesse