Tule vabatahtlikuks

Skautluses loetakse vabatahtlikuks kõiki täiskasvanuid. Vabatahtliku jaoks pakub skautlus võimalust ennast arendada ja proovile panna valdkondades, mida igapäevaelu ei paku. Teisest küljest annab skautlus võimaluse tutvustada skautidele just oma igapäevast töö- või hobivaldkonda ning rakendada seeläbi oma teadmisi ja oskusi näiteks mõne ürituse paremaks korraldamiseks.

Skautlusega tuttavaks saamiseks toimub igal kevadel Tere Tulemast Skautlusesse koolitus, mis ei kohusta millekski, kuid annab hea ülevaate, millega skaudid üldse tegelevad ning millistes rollides on võimalik skautlusesse panustada.

Kui soovid panustada oma aega vabatahtlikuna, siis võta ühendust meie personalijuhiga – personal@skaut.eeKui Sa pole veel kindel, kuidas skautlusesse panustada soovid, siis on just tema see, kes Sind selle väljaselgitamisel aidata saab. Hiljem saad juba liituda ka Facebooki grupiga ESÜ vabatahtlikud.

Vaata ka rubriiki Töökuulutused, kus on üleval rida vabatahtlike ameteid, kus saab kohe kaasa tegema hakata.

Vabatahtliku rollid skautluses

Vabatahtlikuna on võimalik skautlusesse panustada mitmel moel. Samuti võib vabatahtlikul olla mitu rolli.

TOETAJAToetab skautlust materjaalsete või mittematerjaalsete vahenditega ilma aktiivse osalemiseta skautluses.
OSALEJAOsaleb aktiivselt skautlikus tegevuses.
EKSPERTJagab skautlusele oma aega ja teadmisi spetsiifilisest valdkonnast.
JUHTMingisuguse meeskonna juht (näiteks laagri-, maleva- või koolitusjuht).
KOOLITAJAJagab koolituse raames skautidele spetsiifilisi teadmisi ja oskusi.
MENTORToetab vabatahtlikku tema teel ja isiklikus arengus skautluses.
SKAUDIJUHTOn ühe või mitme skaudisalga juht ning korraldab lastele koondusi.
VABATAHTLIKÜhe- või mitmekordne abiline (skaudi)juhile, kes panustab skautlusesse oma aega, teadmisi ja oskusi.

Sõbrad ja seiklus – see on skautlus!

Sinu tööst võib saada hobi ja vastupidi!

Skaudijuhtide ja vabatahtlike lõõgastusüritus Väikesaar 2019