ESÜ annetus Toidupangale ja TULEMUS

Mõni nädal tagasi kutsus ESÜ juhatus üles tegema heategusi (loe siit) ning üleskutsest ajendatuna tekkis ka kontoril oma heateo idee. Meil on plaanis korraldada nn toidu annetusüritus ja kogutud annetused Toidupangale viia. Ürituse kui sellise korraldamine on hetkeolukorda arvestades aga ebamõistlik, seega on kõigil kaasalööjatel võimalus oma annetus tuua kontorisse ning see kontaktivabalt üle anda.

annetused toidupangale

AGA asjal on ka teine konks

Me ei kutsu kedagi üles minema toidupoodi, et sealt midagi sobivat osta (samas ega me ka otseselt kätt ette ei pane), vaid pigem alusta oma enda köögikappidest. Vaata üle oma varud, kas seal on ehk midagi, mille oled kunagi ostnud, kuid ei leia siiski kasutust? Kui see on täiesti kinnine pakk ning sellel ka “parim enne” veel möödas pole, siis just see ongi Sinu annetus. Nii vähendad ühtlasi ka toiduraiskamist. Annetuseks sobivad näiteks kuivained, konservid, purgisupid, kastmed, maiustused jms millel on pikk säilivusaeg. Pildil on näha ka täpsemad juhised.

Mis ja kuidas siis täpsemalt toimuma hakkab?

• Vaata üle oma köögikapid ning kui Sul on seal midagi, mida Sa ise ei kasuta, ent pakend on kinnine ning “parim enne” tähtaeg pole möödas, siis see sobibki annetuseks.
  • Too see eelnevalt kokkulepitud ajal (enne 11.aprilli) kontorisse ning anna kontaktivabalt üle.
  • Nüüd oledki teinud ühe väga väärtusliku heateo, aitäh Sulle!
  • Meie viime ESÜ poolt aprilli teisel täisnädalal kõik kogutud annetused Toidupangale.

TÄHTIS:
Palun ära kasuta asjade toomiseks ühistransporti, sest hetkel on kõikide võimalike kontaktide vältimine äärmiselt oluline. Võta ette pigem üks mõnus jalutuskäik või tule too annetus koos perega ära, kui olete niikuinii linnapeal autoga liiklemas. Kui see siiski võimalik pole, siis anna endast märku (ESÜ Facebookis või karin@skaut.ee) ja ehk leiame koos sobiva lahenduse, kuidas siiski oma panuse anda saad.

Annetusi võtame vastu kõikidelt soovijatelt, selleks ei pea olema ESÜ liige! Lisainfo saamiseks või kohtumisaja kokkuleppimiseks võta ühendust Kariniga ESü Facebookis või meiliaadressil karin@skaut.ee.

Uudise värskendus:

22. aprillil andsime Toidupanga Tallinna esindusele annetuse üle. Täname kõiki, kes heateole kaasa aitasid: lipkond Okaskannel, lipkond Oru UDU, lipkond Saturn, lipkond Siil, ESÜ juhatus, mõned skautlusevälised eraisikust annetajad ja loomulikult ka kõik asjapulgad kontoris.