Üleskutse – tee üks heategu üksi, koos oma salga või üksusega!

Iga päev üks heategu!

Me kõik teame, et üks õige skaut teeb iga päev ühe heateo. Viimase, üpris keerulise aasta jooksul on heategude tegemine saanud justkui erilisema tähenduse, inimesed meie ümber on mõistnud raskemaid olukordi ja saanud positiivseid kogemusi tehes head.

Üle maailma on skaudid aidanud õmmelda maske, käinud meelelahutuseks haiglates laulmas, aidanud toitu abivajajateni vedada jne-jne. Head eeskuju meile kõigile näitas ka eelmise aasta lõpus üksus Okaskannel, kes käis abiks Toidupangas ning üksus Oru Udu, kes tegi kingitusi Kohtla-Järve Noortekeskusele.

Siinkohal kutsubki ESÜ juhatus üles kõiki tegema sel aastal üksi või koos üksusega mõni vahva heategu.

Annika doonor heategu

Igaüks iseseisvalt või salk üheskoos võiks ette võtta mõne vahva heateo. Jäädvustage oma heategu (PS. Kandke kindlasti ka kaelarätti!) ja saatke info ning pildid sellest ESÜle (info@skaut.ee või ESÜ Facebooki sõnumina), et saaksime ka teistele teie heategusid jagada. Nii saame aasta lõpuks kokku ühe vahva portsu head!

Heategudega on algust teinud juhatuse liikmed ise. Suhtlusjuht Kristjan käis verd annetamas veebruari lõpus ning välissuhte juht Annika andis oma panuse doonorina märtsi alguses. Lähiajal on ka teistel juhatuse liikmetel plaanis mõni vahva heategu ette võtta – jagame kindlasti neid ka teiega.

PS. Hetkel on ühiste heategude tegemine keeruline, kuna kontakte tuleks vältida, seega peaks eelistama heategusid, mida saab teha üksi või kahekesi. Küll aga on võimalik väikeste üksitehtavate heategude kõrval kasutada aega ka plaaneerimiseks. Kohtuge mõne nuti-rakenduse kaudu oma salga või koguni terve üksusega, jagage mõtteid ja pange plaanid paika, et kohe kui olukord lubab, juba koos üks vahva ja suurem heategu ette võtta.