11.-15. aprillil osales Okaskannel lipkonna vanemskaut Jane-Ly Tammekivi Agoral. Agora on hariv üritus, kus eriline rõhk on suunatud noortele ning kus kasutatakse „noortelt noortele” meetodit. Üritusel vaadeldakse tänapäeva ühiskonnas noorte jaoks olulisi teemasid ning küsimusi, millele leitakse vastused arutelude ja koostööde käigus. See on koht ideede jagamiseks ning õppimiseks üksteistelt.

Esmaspäeval, 16. aprillil, läbisid kolm Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi 11. klassi noormeest Karlo, Merino-Sten ja Evert-Aron oma Kogukonnapraktika Eesti Skautide Ühingus. Praktika eesmärgiks oli valmis teha ja läbi viia matkamäng, mille testgrupiks olid Mart Reiniku Kooli 7a klassi õpilased. Matk koosnes kuuest punktist ja kestis u 1h. Oli väga vahva. :)

Eesti Skautide Ühing liitus Kogukonnapraktika programmiga 2017. aasta sügisel. Kogukonnapraktika on uuenduslik koolide ja vabaühenduste koostööprogramm, mille käigus õpilased lähevad vabaühendusse lühipraktikale, kus nad saavad praktilise töökogemuse ja arusaama, et oma tegevustega saabki kogukonda meie ümber kujundada. Noored osalevad vabaühenduse töös ja näevad, kuidas sünnib ja toimib kodanikualgatus. Lisaks saavad nad teada, milliseid ühiskonnaprobleeme vabaühendused lahendavad ning miks seda tehakse.

Kogukonnapraktika kohta saad lähemalt uurida SIIT.

Eesti Skautide Ühingu poolene praktikajuhendaja oli personalijuht Katri Pruulmann, kes on kogemuse eest äärmiselt tänulik ning on väga uhke nii poiste kui ka matka läbinud laste üle. Kui ka Sina soovid kogukonnapraktikat ESÜs läbi viia, siis võta ühendust Katriga - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Laupäeval, 7. aprillil 2018 toimus Tallinna Skaudimajas Rävälä Skautide Maleva Lõkkevana koolitus. Koolituse käigus õpiti, kuidas panna kokku lõkkeõhtu kava, kuidas valida lõkkelaule, kuidas laulu juhtida ning kuidas teha toredaid hüüde. Koolituse käigus loodi otseühendus Kanadaga, Eric Tiiseriga, kes rääkis lõkke maagiast ja pilkupüüdvast lõkke süütamisest. Videosalvestust välisühendusest näeb SIIN.

2018. aasta üldkogu koosolekut 24. märtsil võõrustas taas meie Tallinna Skaudimaja, kuhu seekord kogunes koos Skautmasterite Kogu koosolekul osalenutega väga toredalt suur hulk skaudijuhte – ligi 70 inimest. Lisaks korralistele punktidele oli seekord üldkogu päevakorras ettepanek edutuste ja aunimetuste erijuhendi muutmiseks nooremskautmasteri nimetuse omistamise osas. Üldkogu protokolli koos lisadega saadame peagi ka juhtide listi. ESÜ uuteks juhatuse liikmeteks valiti Ene-Ly Lehtmaa (Tuulemetsa) ning Meelis Kalme (mitteliige). Juhatuse esimehe ametis jätkab Siim Maripuu (TSGM). ESÜ revisjonikomisjoni esimeheks sai Kristi Traks (Tormilind) ja uueks revisjonikomisjoni liikmeks Jüri Ehandi (Tormilind) ning Eesti Gaidide Liidu ja Eesti Skautide Ühingu nõukogu liikmeks Mikk Leedjärv (üksikliige). Suur tänu siinkohal veelkord ametist lahkunud Marju Riielile ja Liisa Kõrgesaarele juhatuse töösse panustamise eest ning Elika Lassile pika panuse eest ESÜ revisjonikomisjoni töös!

22.-26.02.2018 toimus Lõuna-Koreas World Youth Camp, kuhu kogunes noori üle terve maailma. Eestit esindasid Riina Torim (Kaljurebane) ja Ann Valdi (Okaskannel).

Head skaudijuhid! Käimas on „Mõtetest tegudeni“ projektikonkurss. Taotluse esitamise tähtaeg on 31.03.2018. Selle aasta teema on "Skaudid - kogukondliku elu edendajad". Projektikonkursist osa võtma on oodatud kõik ESÜ üksused, kus noored kirjutaksid ise projekti koos juhi abiga. Taotlusvormi leiad siit.