Aasta lõpp on alati hea aeg tagasivaateks, seega vaatame ka meie möödunud aastale tagasi, oleme tänulikud toetajatele ja ütleme aitäh abistajatele.

23.-25.11.2018 toimus Arbavere Puhkekeskuses aasta põnevaim noorte chill üritus Noortekogu. Noortekogu on suunatud vanemskautidele ja ränduritele, kus saab nautida parimat seltskonda ning rääkida kaasa ESÜ tegemistes. Nädalavahetus möödus väga mõnusas seltskonnas. Osaleiaid oli küll vähe, kuid seetõttu said kõik omavahel mugavalt ja hästi läbi.

Advokaadibüroo TRINITI on juba väga pikka aega olnud ESÜ toetajaks erinevate nurkade alt, panustades nii rahaliselt toetades kui ka näiteks ehitades ja muid heakorratöid tehes. Tagametsa on TRINITI eestvedamisel ja läbiviimisel valminud seiklusrajale viiv suur metsasild ja selle aasta kevadel Metsakodu tare juurde korralik püsivarjualune. Kõik tööd on tehtud hingega, olles saanud meie käest ainult sisendi, mida oleks vaja ehitada, kõik ülejäänud, alates ehitise projektist ja materjalide soetamisest ning lõppviimistluseni on olnud TRINITI kätetöö. Aga see on ainult üks osa.

10. novembril toimus Tallinna kesklinnas Anton Õunapuu nimeline karikavõistlus, mida korraldas ka sel aastal lipkond Saturn. Skaudiealistele suunatud rändkarikavõistlus on pühendatud Eesti skautluse rajajale, Anton Õunapuule, kus noortel on hea võimalus panna proovile oma tiimitöö ning eelmistel aastatel õpitud oskused.

Septembri lõpust kuni novembri alguseni välja tuli kuuel õppepäeval Tallinna Skaudimajas kokku Skautlemise Meistriklassi teine lend – osalisi oli nii nooremaid kui vanemaid, nad tulid nii lähemalt kui kaugemalt ning mitmel puhul sõideti kohale ka teisest Eesti otsast. Seda kõike ikka selleks, et juba tasapisi praktiseerivate või hoopis potentsiaalsete tulevaste salgajuhtidena omale tugev skautlik vundament luua.

Sel aastal toimus hundude vanusegrupile suunatud Kriimsilma laager 19.-21. oktoobril Tallinna lähistel Harkus, mille võõrustajateks oli skaudiüksus Soorebased.