Venekeelne artikkel leitav allpool.

Oleme oma mitmepäevast matka juba talvest saadik kavandanud. Otsustasime, et paneme oma võimed proovile ning rakendame oskuseid ja teadmisi metsaelus, samal ajal tutvume Lõuna-Eesti vaatamisväärsustega. Seetõttu sai valitud RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve raja väikene osa, kus on väga huvitav maastik ja saab ka midagi põnevat vaadata.

Traditsiooniline hundu laager Ida-Virumaal toimus nüüdseks juba kolmandat korda 26.07.-28.07.19. Osalejateks olid skaudiüksused Oru Udu, Kaevur, Siilid ja lapsed ümberkaudsetest linnadest, kellele tutvustasime skautlust. Külalislahkelt võttis meid vastu Vaikla puhkekeskus.

Вот и прошёл очередной летний лагерь Сатурна, название которого в этот раз было "Сатурновские игры". Все дни с 1.07 по 7.07 были наполнены весельем, общением и полезной практикой выживания в лесу.

Balti Jamboree laager ehk lihtsalt BJAM toimus sel aastal Läti Vabariigis, Ezernieki Turismi-ja Puhkekeskuses 07.-13.07.2019. See on kolme Balti riigi ühislaager, mis toimub peamiselt iga nelja aasta tagant (mõnikord toimuvad ka mõningad nihked). Laagri toimumisele panevad õla alla nii leedukad, lätlased kui ka eestlased ja laagrisse kutsutakse ka sõpru väljaspoolt neid kolme riiki. Sel aastal oli päris suur esindus Iisraelist, välisriikidest olid esindatud veel Saksamaa ja Austria. Eesti skautidest olid osalemas ka üksus Okaskannel ja Narva Meriskaudid.

23.-26.05.2019 toimus Tallinnas vabatahtlike skautijuhtide võrgustiku kohtumine (Management of Volunteers in Scouting Network Meeting ehk MOVIS), mida korraldasid lisaks WOSMikatele ka meie omad skaudid (Liisa Kõrgesaar, Katri Pruulmann, Ene-Ly Lehtmaa, Veeda Kala ja Helen Pill) Kohtumisel osales kokku 50 inimest 22st erinevast riigist.

Skautluses anname me endast küllalti palju, et meie ühing toimiks ning noortega tehtav töö vilja kannaks, kuid aegajalt võib seda kõike liiga palju saada ning kaalukausid andmise ja vastu saamise vahel võivad minna tasakaalust välja. Selliseid hetki silmas pidades saigi loodud inspiratsiooni koolitussari, mis lisaks konkreetsel koolituspäeval käsitletavale teemale, annab ka igale juhile võimaluse end mängude moodulis tühjaks naerda ning vestlusringides oma rõõme ja muresid jagada – teate ju küll, et jagades muutub murekoorem väiksemaks, rõõmud aga jagamisel kasvavad.