Head skaudijuhid! Kätte on jõudmas edutuste aeg. Ootame teie edutusesildisi kuni 01.02.2019, et kõik eelmisel aastal tublid olnud hundud, skaudid, vanemskaudid, rändurid ja juhid saaksid kätte väljateenitud tunnustuse. Edutusi saab teha ka skaudisõpradele ning kui tead tublit (naaber)üksuse juhti, kes on samuti tunnuste vääriline, siis palun tee tema kohta ka edutuse ettepanek. Hundude ja skautide edutused antakse üle Jüripäeval, skaudijuhtide ja täiskasvanud liikmete omad Tänuõhtul.

NB! Esildisel pane edutuse või teenetemärgi andmise põhjenduse lahtrisse kindlasti kirja selle saaja panused ja saavutused skautluses või skautluse heaks ning lühike iseloomustus tema kohta. Sama tekst läheb trükituna ka tunnistuse tagaküljele, nii et ka selle saaja ise saab lugeda tema kohta öeldud häid sõnu ning põhjendust vastava edutuse või teenetemärgi saamise kohta.

Edutusettepanekuid (hoolas/eeskujulik hundu/skaut, nooremskautmaster/skautmaster, väitekirja kaitsmise õigus, auliige, kiituskiri) saad esitada siit: EDUTUSESILDIS.

Teenetemärkide ettepanekuid (Rajatäht, Põhjatäht, Tammetäht, Skaudisõber) saad teha siin: TEENETEMÄRGI ESILDIS.

Erijuhenditega edutuste ja teenetemärkide kohta saad tutvuda siin.

Küsimuste korral kirjuta ESÜ personalijuhile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kui meie Talviga Luxembourgi jõudsime, olid teised alles kodus ärkamas. Nii võiks alustada meie (Monika Ojala ja Talvi Põldma) vahvat seiklust 29.11-02.12.2018 Luxembourgis. Lendasime kohale varakult, et enne kohtumise algust natukene ka linnaga tutvuda. Trip Advisori sõnul piisab kolmest tunnist, et näha Luxembourgi linna tähtsamad ja kaunimad kohad ära. Jõudsime siis kell 11 hostelisse, panime kohvrid hoiukappi ja sõitsime liftiga nn ülalinna.

Aasta lõpp on alati hea aeg tagasivaateks, seega vaatame ka meie möödunud aastale tagasi, oleme tänulikud toetajatele ja ütleme aitäh abistajatele.

Ma armastan aidata keskkond on olnud Eesti Skautide Ühingu jaoks oluline, sest just tänu sealt saadud annetustele oleme saanud pakkuda vähekindlustatud noortele laagris osalemise võimalust ning katta transpordikulusid. Skautlus on ajalooliselt olnud kättesaadav kõigile, olenemata usust või majanduslikest võimalustest. Organisatsioonile tähendab see aga finantsvõimaluste leidmise vajalikkust. Seega on meil väga hea meel, et selline keskkond olemas on.

23.-25.11.2018 toimus Arbavere Puhkekeskuses aasta põnevaim noorte chill üritus Noortekogu. Noortekogu on suunatud vanemskautidele ja ränduritele, kus saab nautida parimat seltskonda ning rääkida kaasa ESÜ tegemistes. Nädalavahetus möödus väga mõnusas seltskonnas. Osaleiaid oli küll vähe, kuid seetõttu said kõik omavahel mugavalt ja hästi läbi.

Advokaadibüroo TRINITI on juba väga pikka aega olnud ESÜ toetajaks erinevate nurkade alt, panustades nii rahaliselt toetades kui ka näiteks ehitades ja muid heakorratöid tehes. Tagametsa on TRINITI eestvedamisel ja läbiviimisel valminud seiklusrajale viiv suur metsasild ja selle aasta kevadel Metsakodu tare juurde korralik püsivarjualune. Kõik tööd on tehtud hingega, olles saanud meie käest ainult sisendi, mida oleks vaja ehitada, kõik ülejäänud, alates ehitise projektist ja materjalide soetamisest ning lõppviimistluseni on olnud TRINITI kätetöö. Aga see on ainult üks osa.

10. novembril toimus Tallinna kesklinnas Anton Õunapuu nimeline karikavõistlus, mida korraldas ka sel aastal lipkond Saturn. Skaudiealistele suunatud rändkarikavõistlus on pühendatud Eesti skautluse rajajale, Anton Õunapuule, kus noortel on hea võimalus panna proovile oma tiimitöö ning eelmistel aastatel õpitud oskused.