Uudised - Eesti Skautide Ühing

Seekordsel 16. korda toimunud ühisel konverentsil ning seal hulgas 23. korda aset leidnud skautide konverentsil osalesid ESÜ välissuhete juht Sander Lillemäe ning tema tiimi liige Annika Annus. Konverents toimus 24.-28. august 2019. 5 tegusat päeva, kohal skaudid-gaidid kõigist Euroopa riikidest, hääletuseansid ja arutlussessioonid, põnevad vestlused, uued tutvused ja Euroopa komitee kandidaatidega tutvumine - kõike seda ja veel rohkemat pakkus Horvaatia skautide võõrustatud kohtumine Splitis

Kolme lapse emana, kelle kaks võsukest alustasid paar aastat tagasi skautlemise teekonda, on mul tekkinud praktiline vajadus skautide ettevõtmistest rohkem teada ning endalgi laste toetamiseks praktilisi oskusi õppida. Tunnistan, et olen pigem ettevaatlik ega kiirusta uutesse olukordadesse hurraaga sisse hüppama ning käin ja katsun maad pigem pikalt ja põhjalikult, enne kui päris jala peale toetan. 

2019. aasta Jüripäeva vabatahtlikuna astusin aga suurema sammu, kui olin osanud oodata- endalegi üllatuseks avastasin mõned kuud hiljem, et registreerin end skaudijuhtide „Väikesaare“ üritusele, mis leidis aset 16. kuni 18. august Muhu saarel Sika puhketalus.

26. augustil alustas ESÜs tööd uus programmi- ja koolituskoordinaator Liis Kiik, kes võtab lapsehoolduspuhkusele minevalt Karinilt mõneks ajaks teatepulga üle.

Liis on lõpetanud Tallinna Ülikoolis rekreatsioonikorralduse eriala ning töötab hetkel veel lisaks sulgpallitreenerina. Sulgpalliga on ta tegelnud viimased 17 aastat. Lisaks sulgpallile tegeleb ta veel Crossfitiga. Enda kohta on Liis öelnud, et ta on iseloomult vaikne, sõbralik ja abivalmis. Lisaks meeldivad talle adrenaliini tekitavad olukorrad nagu näiteks laulukaarest kiikumine.

ESÜs hakkab Liis tegelema ürituste korraldajate juhendamise ning toetamisega, ürituste info ülespanekuga ning registreerimiste haldamisega, noorteprogrammi materjali väljastamisega ja muu ettetulevaga. 

Liisiga saab kontakti e-mailil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ning telefonil 5694 2310.

 

22. juuli – 2. august 2019 toimus USAs skautide Maailmajamboree, millest võttis osa ka 11 Eesti skauti, kelle juhiks oli Birgit Maidla (Põhjala) ja noorte juhiks Karolin Lillemäe (Ökoskaudid). IST (International Service Team) liikmetena osalesid seekord Ragnar Luup ja Richard Erik Tõnisson. Skautide Maailmajamboree kandis nime "Unlock a New World", see toimus USAs West Virginias ja seal osales ligi 45 000 skauti üle kogu maailma. Järgnevalt saad lugeda laagri kohta nii osaleja kui ka IST silmade läbi. 

20. ERNA Matk - just nii, juba 20. korda alustas hulk inimesi reede õhtul või laupäeva hommikul Voose rahvamajast väikest jalutuskäiku Kautla poole. Võistlejad nüüd muigavad selle “jalutuskäigu” osa peale, sest tegelikult on ju ERNA läbi aastate olnud mõnusaid väljakutseid, ajuvabasid ülesandeid ja karmi vastutegevust pakkuv matkamäng. Nii oli ta ka sel korral. 

Venekeelne artikkel leitav allpool.

Oleme oma mitmepäevast matka juba talvest saadik kavandanud. Otsustasime, et paneme oma võimed proovile ning rakendame oskuseid ja teadmisi metsaelus, samal ajal tutvume Lõuna-Eesti vaatamisväärsustega. Seetõttu sai valitud RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve raja väikene osa, kus on väga huvitav maastik ja saab ka midagi põnevat vaadata.