Vaikla laager

Traditsiooniline hundu laager Ida-Virumaal toimus nüüdseks juba kolmandat korda 26.07.-28.07.19. Osalejateks olid skaudiüksused Oru Udu, Kaevur, Siilid ja lapsed ümberkaudsetest linnadest, kellele tutvustasime skautlust. Külalislahkelt võttis meid vastu Vaikla puhkekeskus.

Vaatamata sellele, et laagri toimumise aeg sai halbade ilmaolude tõttu üle viidud juuli algusest kuu lõppu, kogunes kokku väga sõbralik ja kodune seltskond. Seekordseks laagri teemaks olid viikingid. Hundud ja skaudijuhid said omal nahal ära proovida viikingite igapäevaelu. Nende kolme päeva jooksul said osalejad rakendada omi vanu teadmisi ja omandada uusi. Iga hundu valmistas endale külmrelva, kostüümi ning kaitseamuleti. Laagri ajal õppisid lapsed toime tulema oma hirmudega ja koos ületama tekkivaid raskuseid. Valmistasime lõkke peal värsket kala, panime ennast proovile erinevate relvade viskamisega, sealhulgas labidate ja pannidega ning ehitasime köissillad üle jõe. Lapsed magasid õues tähistaeva all ja kuulasid lugusid vapratest viikingitest. 

Kolm päeva möödusid väga kiiresti. Saime uusi teadmisi, kohtuda vanade ja uute tuttavatega ning hästi puhata. Kõige tähtsam oli see, et meie read täienesid uute skautidega. Hundud olid niivõrd vaimustuses sellest, et igakord on laagril uus ja huvitav teema ning pakkusid ise välja, et järgmise aasta laagri teemaks saaks olema piraadid. 

Laagri korraldajad ja skaudijuhid olid Katrin, Katja, Pjotr ja Aleksei.