Väikesaar 2020 toimus Kihnul!

14. augustil võis üle Eesti (Tartust, Tallinnast, Rakverest, Tagametsast, Pärnust ja Haapsalust) kiirustamas näha suuri skau(dijuh)te, kes olid suuna võtnud Munalaiu sadamasse, sest juba kell 17:45 väljus laev Kihnu poole ning koos sellega algas selle aasta Väikesaar. Pärast Väikesaare üritustesarja taaselustamist oli see esimene kord, kui sihiks oli Kihnu. Kiirustajaid oli seekordsel Väikesaarel erakordselt palju – suisa 25. 

Kihnul õnnestus seekordsetel väikesaarlastel kogeda mitmeid esimest-korda-elus asju: Kihnuga tutvumine, kastiautos sõitmine, hülgeliha maitsmine, rattamatk, kihnu keele õppimine ㅡ kuidas kellelegi. Igal juhul tekkis muljeid väga-väga palju ja tuju püsis lõbus. Päike säras ka nagu tellitult ja ilm oli väga ilus, ehk nagu kihnlane ütleb, oli jõrmus jõlus jõlm! Ainsad niisked asjad oli merehõnguline õhk, mis õhtul muutus eriti niiskeks, ning, viimasest tulenevalt, ka kõigi telgipealsed. 

Kuna samale ajale sattus ka Kihnu Kohvikute Päev, siis oli vaatamist ja tegemist kohe eriti palju. Külastasime kodukohvikuid, käisime traditsioonilise Kihnu kodu tuuril, kuulasime ja vaatasime Kihnu traditsioonilisi laule ja tantse, külastasime Kihnu muuseumi ning selle kõrvalt ronisime ka Kihnu lõunapoolseimasse tippu ja sealasuvasse tuletorni. Selle kõrvalt leidsime siiski aega ka puhata, laulda, istuda, jutustada, pilte teha, saunas ja ujumas käia, meeles pidada mitmeid olulisi päevi (Rebekka ja Siimu sünnipäeva ning Katri ja Oti pulma-aastapäeva). Mõned käisid õhtuhämaruses veel ka kohalikul simmanil. 

Väikesaarel on üks oma ja väga eriline hõng, mida ühelgi teisel skaudiüritusel pole. Seda tõdesid nii need, kes sellel üritusel juba varem käinud olid, kui ka need, kes esimest korda osalesid. Võib ette lugeda kõik tegevused, mis me tegime, tunded, mis me tundsime, asjad, mida kogesime ja ikka jääb see miski, mis teeb Väikesaare eriliseks, kuidagi edasi andmata. Nii ei oska, armas lugeja, ma Sulle muud nõu anda, kui juba varakult silmas pidada, millal ja kus järgmine Väikesaar tulemas on, et Sa siis ise seda võlu kogeda saaksid.