Uute vabatahtlike metsalaagri koolitus Tagametsas

Kevad on ilus aeg, eriti ilus on aga kevad Tagametsas ja lausa imeline on see kevad siis, kui Tagametsas on kokku tulnud uued, vahvad skautlusest huvitatud inimesed. Nimelt toimus 10.-12. mail Uute vabatahtlike metsalaagri koolitus, mis tõi kokku hästi toreda pundi elurõõmsaid ja uudishimulikke inimesi, kes ühel või teisel viisil end Tagametsast leidsid. Üks osa neist olid skautlusega varem põgusalt kokku puutunud tänu oma lastele, kes hundude või skautidena oma tee Tagametsa juba leidnud olid. Teine osa uusi vabatahtlikke tulid aga ilma eriliste eelnevate teadmisteta, nii-öelda tühjade lehtedena, et iseenda jaoks midagi uut avastada. Oli ka vahva skaudijuht, kes algusesse tagasi pöördus, et inspiratsiooni ammutada ning skaudisõber, kes end juba teist korda Metsalaagrist leidis. Kõik nad tulid metsalaagri koolitusele eesmärgiga midagi leida ning kõik nad midagi, isikikult just neid kõnetavat, ka leidsid.

Üheskoos said nad selle nädalavahetuse jooksul Ene-Ly juhendamisel oma esimesel näidiskoondusel osaletud ja Maimu juhitud lõkkeõhtul laule lauldud ning nalja visatud, Siimu abil pisut teadmisi skautluse ajaloost ja olemusest omandatud ning Aivari näpunäidetele toetudes matka planeeritud, tänu Sandrile liputseremooniaga tutvutud ning mängudeõhtul kõht kõveras naerdud ja Siimu suunamisel sõlmede maailma oma näpp antud. Muidugi ei jäänud olemata ka väljakutseid pakkuv telklaagris ööbimine, mõnusalt kosutavad sauna- ja filmiõhtu ning kohe kuidagi ei saaks me hakkama ilma pühapäevahommikuste pannkookideta. Sellel toredal nädalavahetusel hoolitsesid meie kõhu eest üksuse Tormilind noored Anni, Marelle, Holger, Eke-Kaarel, Karl August ja Mihkel, kes samal ajal Maimu juhendamisel oma kokkamise skaudioskust tegid ja pühapäeval välja teenitud märgid kätte said. 

Kui pühapäeva lõunapoolik kätte jõudis ja meil kõigil käes aeg kodutee jalge alla võtta, siis ei tahtnud vestlusring kohe kuidagi vaibuda ega toimetamised lõppeda – nii tore ja kosutav oli see nädalavahetus. 🙂

 Joanna mõtted koolituselt:
Sügisel alustas mu poeg hunduteekonda. Nähes temas suurt entusiasmi ja sädet ja soovi seda kõike minuga jagada, hakkas peas vaikselt idanema mõte võimalusest siin-seal kaasa lüüa. Siis mulle tutvustatigi Metsalaagri koolitust. Mulle meeldis mõte panna end proovile, kogeda ja rohkem aimu saada, mida skautlus tähendab inimesele, kes seal sees on, saada uusi toredaid tutvusi ning veeta teguderohke nädalalõpp looduses. Samuti sobis mulle suhtumine, et sellel koolitusel osalemine ei kohusta mind edaspidi mitte millekski, aga annab meeldimise korral võimaluse varvas ukse vahele saada ning tasapisi omale sobivas tempos edasi liikuda. Kohale saabunud uute vabatahtlikega tekkis kohe hea klapp, mis andis tervele nädalavahetusele mõnusa avapaugu ning lubas ootusärevusega erinevatele ülesannetele vastu minna. Samavõrd kiidan kõiki koolitajaid, kes meiega tegelesid. Kõik sujus, oli hästi organiseeritud ning kogu koolitus ladusa ja huvitava ülesehitusega, kattes paljusid erinevaid teemasid, alates skautluse ajaloost ja lõpetades matkatarkustega. Super oli näha koolitajate enda entusiasmi ja säravaid silmi ja õhinat seda kõike teha ning seal kohal olla, mis absoluutselt nakatas meid kõiki ning tekitas vähemalt minus soovi sellises seltskonnas rohkem aega veeta ning ka ise midagi ära teha. Koolituselt sain kaasa kinnituse iseendale, et saan hakkama telgi ülespanekuga, lõkkel söögitegemisega, matkarajal orienteerumisega ning et õiges kohas ja õiges seltskonnas ei saa ka vihm ega külmus tuju rikkuda. Eriline kogemus oli ka läbi vahvate mängude end taas lapsena tunda, mis igapäevases lapsevanema rollis kipub vahel ununema. Tunda lihtsatest asjadest rõõmu, lasta vabaks, mängidagi lolli ja sealjuures pisarateni naerda. Olen ülimalt rahul, et otsustasin Metsalaagri koolitusest osa võtta ning sain tundma ka Tagametsa hinge.

Heleni mõtted koolituselt:
Kõik kokku oli väga tore, tegevust jagus ja teadmisi sai samuti ammutatud. Kui lõpuringis küsiti, et mis kõige rohkem meeldis, siis jah mängud olid toredad ja kuna ise Lennusadama vabatahtlikuna olen abiks ka Lennusadama linnalaagrite korraldamisel lastele vanuses 8-13, siis on neid mänge hea endaga kaasas kanda ja nende lastegagi mängida. Koju sõites ja hiljem tagantjärgi veel meenutades, siis oli väga tore ka ise matka korraldada ja pani endalgi mõtte pähe kasvõi oma lapsele ise väike matk korraldada koos tegevuspunktidega.

Väga tore oli ka mõtete rada. Seal oli mitmeid mõtteid mis meelde jäid ja mõtlema panid aga kui ma nüüd ei eksi, siis üks pildiraam oli tühi. Selle pildiraami juures olles tuli mul endalgi üks mõte 🙂 üllatuslikult 😀

Kui Kata rääkis sellest kuidas tema skautlusega tegelema hakkas, et mis tunne tal oli teisi skaute vaadates, et a’la miks nad nii rõõmsad on, siis pühapäeva hommikul küsis ta minult kui talle naeratasin ja kuidagi ehk lõbus olin, et mis ma nii hommikul vara säran 😀 (vist oli see sõna ‘säran’, mis ta ütles, ja tema oli alles ärganud kuigi meie juba olime tükk aega üleval olnud) ja see ilmselt oli ka seesama nö natuke totakas rõõm kõrvaltvaatajale ehk, mis skautlusega ilmselt kaasas käibki. Minule andis see metsalaager tõesti väga palju positiivsust veelgi juurde ja see grupp, kes kokku tuli, oli väga lahe ja muidugi palju oleneb ka korraldajatest, seega aitäh teile! Mul on väga hea meel, et lõpuks sinna koolitusele jõudsin ja kindlasti tahan skautlusega edasi tegeleda. Koolitus andis ka võimaluse tutvuda uute inimestega, kuulata nende mõtteid ja kogemusi nii skautluses kui igapäevaelus.

Üritust toetasid Haridus- ja Teadusministeerium ning Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.