Tere tulemast skautlusesse

On reede, 5. juuni aastal 2020. Eriolukorra lõppemisest ei ole just palju aega möödas ning põhjust endiselt kodukeskne ja ettevaatlik olla on küll ja veel, kuid ometigi ei ole me kodus. Meil on suund selgelt silme ees, üle 100 km on juba selja taga, mõnel rohkemgi ning südames segunenud mõnus ootusärevus ja suur, kõikehõlmav rahu – me läheme ju Tagametsa.

Lisaks koolitusmeeskonnale võtsid sama teekonna jalge alla ka neliteist vahvat inimest, kes otsustasid osa saada Tere tulemast skautlusesse koolitusest, mis veel möödunud aastal oli tuntud kui Uute vabatahtlike metsalaagri koolitus. Mõned neist olid juba varasemalt Tagametsaga tuttavad, teiste jaoks oli see jälle esmakohtumine. Mõned neist olid skautlusega mingil määral varasemalt tuttavad, mõned olid juba päris vanad kalad, kuid oli ka neid, kes skautlusest suurt aimu veel ei omanud, kuid huvi oli neil kõigil suur ja seda oli nende entusiastlikest nägudest juba esimesest hetkest näha. Kolme koolituspäeva jooksul kehastusid nad väikesteks hundudeks ja said osa vahvast koondusest; kokkadeks, kes lõkkel endale toitu valmistasid ning matkamängu korraldusmeeskonnaks. Lisaks saadi osa õdusast lõkkeõhtust ning sõlmede õpitoast; vesteldi skautluse ajaloo ja olemuse teemadel; naerutati üksteist mängude õhtul; harjutati erinevaid liputoiminguid; vaadati filmi „Südamest skaut“ ning muidugi hüpati läbi ka kosutavast saunast. Ahjaa, kõik need kolm päeva veetsid nad muideks õues – ööbiti telklaagris, einestati väliklassis, vesteldi lõkkeplatsil ja mängiti murumänge. Lisaks skautluse pisikule, sest nii mõnigi koolituja näeb nüüd end tulevikus suuremal või vähemal määral skautlusega seotud olevat, said nad kindlasti ka värske õhu mürgituse, kuid lohutasime neid, et selle mõju ei ole nii pikk, kui skautlusega nakatumisel 😊

Toredat nädalavahetust Tagametsas jäävad meenutama ka osalejate jagatud mõtted:
• „Koolitus andis mulle kindlasti uusi/põnevaid mänge -mulle meeldis klotsidest ehitamine, kus üks tiim pidi seletama ja teine ehitama. Kindlasti veel uusi tutvusi ja vahvaid hetki. Mulle meeldis sõlmede osa ja samuti oli matka planeerimine omamoodi huvitav. Väga mõnus selle aasta esimene sauna ja vette hüppamise kogemus. Kogu see kogemus aitas skautlust paremini mõista.“
• „Koolituselt sain teada, kuidas hundudega käituda, matkal käia ja ka paar uut sõlme.“
• „Mina jäin koolitusega küllaltki rahule, isegi kui olen juba skaut oli tore jagada skautlust ka teistele.“

Järgmine Tere tulemast skautlusesse koolitus toimub 4.-6. september 2020 ja registreerumine on juba avatud. Kutsu sõber kaasa ja pange end kirja siin ning kohtume juba sügisel imelises Tagametsas.