Rakvere skautide tegemised

Rakvere skaudid (Rakvere Skaudid tegevuskohaga Rakveres ning Vaeküla Siilikesed tegevuspaigaga Näpi kool) alustasid on sügist väga tegusalt. Osa võeti Äntu matkast Eriolümpia Eesti Ühenduse sportlastega, üritusest „Kirju liblika sügis“ ja sirgjoonematkast “Sõmerult Viru-Nigulasse“.

Septembri lõpus aitasid Rakvere skaudid kaasa valla üritusele “Maaelufestival + Maal elamise päev”, kus pakuti tegevust noorematele ürituse külastajatele. Üheskoos mängiti vahvaid mänge ning tutvustati skautlust kohale tulnutele. Vahvaid pilte üritusest näeb SIIN.

Äntu matk Eriolumpia Eesti Ühenduse Sportlastega

Kes teeb, see jõuab! Mitmed Rakvere skaudid on osalenud või osalevad Eriolümpia Eesti Ühenduse tegevustes ja sellepärast otsustati, et aidatakse kaasa „Kõnnime koos V etapi“ läbiviimisel. Etapi õnnestumiseks võeti paari ränduriga (Egert Rey ja Jarmo) augustis ette matka ja grillimine Äntu matkarajal, et testida ja katsetada raja võimalusi. Üheskoos leiti, et see on mõnus rada sõpradega koos olemiseks ja matkamiseks.

26. septembril saigi toimuma Eriolümpia kõnnisarja “Kõnnime koos!” V etapp. Kõndisime, matkasime ja orienteerusime matkajuht Andres Lillemägi juhtimisel Äntu matkarajal. Matkarada kulges väga vahelduval maastikul ja läbi erinevate metsatüüpide. Rajal oli ka pisut ekstreemsusi – kuna oli värskelt sadanud, siis laudadest rada oli libe ja nii mõnigi liugles laudteelt kurvis välja. Seigeldi järsunõlvalisel Punamäe oosil, kus asus kunagi Lõuna-Virumaa suurim linnus Agelinde. Mööduti läbipaistva veega Sinijärvest, Vahe- ehk Rohelisest järvest, Valgejärvest, Mäetaguse järvest. Nii selgeveelisi järvi ei kohta kuskil mujal Baltimaades. Matkal osalesid ka Vaeküla Siilikesed Kevin Lillepuu, Kevin Heinpaju ja Rakvere Skaudid Kait Popov, Kaur Kulpas, Andres Teder, Jarmo ja Jalmar Haavajõe. Vahvaid pilte matkalt näeb SIIN.

“Kirju liblika sügis”

Esimest korda(2019) skautidega lugedes reklaami „Kirju liblika“ sündmuste kohta, otsustasiti, et võetakse osa, aga tol korral pealkirja eriti ei süvenetud. Aasta hiljem puurisime pealkirja ja saime teada, et Rakvere vald on Lääne-Virumaa haldusüksus, mis moodustati 2017. aastal senise Rakvere valla ja Sõmeru valla ühinemisel. Rakvere vald kaardub liblikakujuliselt ümber Rakvere linna. Sel aastal nagu ka eelmistel aastatel olid osad skaudid rajal ja osad aitasid kaasa ürituse korraldamisele. Tegemist on seiklusorienteerumisega ning sel korral avastati Veltsi kanti.

Sirgjoonematkast “Sõmerult Viru-Nigulasse“

Miks otse minna, kui ringiga saab? Miks ringiga minna, kui otse saab?

Sirgjoonematk– see on võimalikult sirgjooneliselt liikuda punktist A punkti B ehk et eesmärgiks oli võimalikult sirgjooneliselt liikuda Sõmeru asulast Viru-Nigulasse. Põnevateks väljakutseteks said Tallinn-Narva maantee ja Kunda jõe ületamine. Linnulennult on Sõmerult Viru-Nigulasse 17km ning kiiremad matkast osavõtjad läbisid selle vahemaa 5 tunniga. Rakvere skautidel tuli matka pikkuseks 21,8km ning teepeal otsustasime piiluti ka vaatamisväärsusi nagu näiteks pesumasinat kivihunnikus, šoti mägiveiste karja jne.