PRESSITEADE: Skautide korraldatav ERNA Matk stardib tänavu juba 21. korda

Eesti Skautide Ühing
07.08.2020

Täna algab juba 21. korda toimuv Eesti Skautide Ühingu poolt korraldatav ERNA Matk. Kautlast algav matk, mida peetakse üheks raskeimaks omataoliseks, annab osalejatel võimaluse panna ennast proovile 16, 24 või 36 tundi kestval matkarajal, kus on erinevad meeskonnatööd, orienteerumisoskust ja leidlikkust nõudvad tegevused.

“Hea meel on tõdeda, et selle aasta põnevate aegade taustal saime ERNA korraldusmeeskonna õigel ajal kokku ja kaks kuud on läinud tiheda suhtlemise ja tegutsemise tähe all, et pakkuda ka sel aastal ernalistele unustamatut elamust ja kogemust. Tegevuspunktid on kokkuvõte 20 viimase aasta ERNA matkade parimatest punktidest – seega nii mõnelegi osalejale võib mõni tegevuspunkt olla vana hea tuttav eelnevatest aastatest. Traditsiooniliselt on ERNAl veeületusega seotud ülesanne, kõrg- ja madalseiklusrada ning alati emotsioone pakkuv ERNA gurmee,” sõnas ERNA Matka peakorraldaja Monika Ojala.

Selle aasta matkal osaleb 30 võistkonda, kuhu kuulub kokku ligikaudu 150 osalejat. Kõige raskemal ehk 36-tunnisel Hauka rajal paneb end proovile kolm võistkonda. Kõige populaarsemaks osutus 24-tunnine Tümleri rada, kus on sel aastal osalemas 21 tiimi. Lisaks osaleb kuus meeskonda 16 tundi kestval Skautlikul rajal.

ERNA Matka korraldajaks on Eesti Skautide Ühing, mis on enam kui tuhande liikmega noorteorganisatsioon, mille 50 vabatahtlikku skaudijuhti, vanemskauti ja skaudisõpra annavad oma panuse selleaastase matka õnnestumisse.

Matka nimele ainest andnud Erna grupp oli Talvesõjast osavõtnutest moodustatud luureüksus, mis tegi 1941. aasta suvel dessandi punaväe tagalasse Salmistus. Hiljem liitus Erna luuregrupp muu lahingutegevusega Eestis.

ERNA Matk 2020 korraldamist toetavad: Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Nissan, Matkasport, Õmblusingel, Eesti Print, Soosaun, Nevi ja Logotikke.