Õunapuu Karikavõistlus 2022

12.-13. novembril 2022 leidis Aegviidu koolis aset esimene Õunapuu Karikavõistluse minilaager ehk ÕKV, mille korraldajateks olid sel korral Ökoskaudid, eelmise aasta võitjad.

Peale pikka pingelist korraldusperioodi, jõudis üritus ka kätte ning osalejad ei pidanud pettuma! Läbi terve nädalavahetuse said üle Eesti kokku tulnud skaudid proovile panna oma loovuse, meeskonnatöö, teadmised ja füüsilised võimed. Üritus koosnes kahest voorust ja finaalist, kuhu pääses kümnest tiimist vaid kolm. Laupäev algas ESÜ logo looduslikest materjalidest taasloomisega ning seiklusliku matkaga läbi Aegviidu.

Peale kosutavat lõunasööki Piibe kohvikus asusid vaprad võistlejad viktoriinis teadmiste osas mõõtu võtma. Muuhulgas küsiti küsimusi nii skautluse ajaloost kui ka näiteks Külaküla küla asukohta (Hiiumaa) ja esimest laulu, mida mängiti kosmoses (“Jingle Bells”). Päev lõppes mõnusa lõkkeõhtuga RMK matkakeskuse lõkkeplatsil, kus kuulutati välja finalistid. Õhtul said kõik osalejad omavahel suhelda ja päevaseid muljeid vahetada.

Järgmisel päeval tuli finaali jõudnud esikolmikul ehitada Goldbergi masin kasutades etteantud materjale ja kõike, mida suudeti metsa alt leida. Skaudid olid väga loovad ning suutsid lühikese ajaga vägevad ehitised püsti panna. Samal ajal said teised tiimid ilusa ilmaga nautida skautlike mängude mängimist. Üritus lõppes ühise koogisöömise ja autasustamisega. Järgmiseks aastaks võitsid endale korraldamisõiguse Vana Harju Maleva skaudid – palju õnne!

Üritus sujus hästi ja osalejad andsid positiivset tagasisidet. Eriti rõõmsad olid noored skaudid selle üle, et üritusel hästi süüa pakuti!

Oleme väga tänulikud Aegviidu koolile majutuse eest, Piibe kohvikule toitlustuse eest ning Aegviidu spordikeskusele, kus osalejad ennast peale pikka päeva värskendada said! Lisaks toetasid meid auhindadega Tartu Ronimisministeerium, Matkasport ja Ajakiri Eesti Loodus – suured tänud ka neile! Sündmuse saab igal juhul lugeda suureks õnnetumiseks, aitäh noorele peakorraldajale Liisile ja tublile korraldusmeeskonnale!

– Tuuli, Ökoskaut ja ÕKV korraldusmeeskonna liige