Õunapuu Karikavõistlus 2021

6. novembril toimus järjekordne ÕKV ehk Õunapuu Karikavõistlus. Traditsiooniliselt korraldavad üritust eelmise aasta võitjad, nii ka sel korral. Eelmise aasta võitjad ja selle aasta korraldajaks oli skaudiüksus Siil. Matk toimus Pirita metsas ning osa võttis 14 meeskonda kuuest erinevast üksusest. Ürituse korraldaja Denisi jaoks oli see esimene kogemus sellise võistluste korraldamisel. Olulisemaks õppetunniks oli see, et rada oli sel korral mõne osaleja jaoks liiga pikk. Matkapunktid olid skautliku sisuga ning nende lahendamiseks oli vaja nii füüsilist jõudu, meeskonnatööd kui ka leidlikkust.

Kokku oli matkal 16 kontrollpunkti milleks olid näiteks orienteerumine, labürint, takistuste rada, telgi püstitamine ja palju muud. Mitmeid aastaid on matkal võidutsenud Tallinna venekeelsed üksused – Siil ja Saturn. Sel korral võitsid aga Ökoskaudid koosseisus Tuuli Hanson, Liis Lapsanit, Egert Treier, Laur Koitmäe.
Võitjameeskonnast Tuuli ütles, et talle meeldis matka korraldus väga ning kaart oli selgesti loetav. Kõik matkapunktid olid toredada ja loovad ning olid seotud skautlike teadmiste ja oskustega. Kõigis punktides ei saanud küll maksimumpunkte, kuid see näitabki, et olid jõukohased, mitte liiga rasked, ega ka kerged. Kõige enam meeldis paadiga sõitmise punkt.

Palju õnne võitjameeskonnale ja jõudu järgmise aasta matka korraldamises.