Nõupäevad 2023

Selleaastased nõupäevad said üle pika aja toimuma 9.-10. septembril kahepäevastena meie armsas Tagametsa laagrikeskuses. Hea meel on öelda, et seekordsetel nõupäevadel oli meid kohal kahel päeval kokku 56 noort ja vana, kes andsid kindlasti hea läbilõike meie organisatsiooni liikmetest. Teemade valik oli suur ja lai ning selleks, et meil kõikidel oleks võimalik teemades kaasa rääkida, otsustasime teha erinevad töötoad.

Esimesel päeval võttis meie uus programmijuht Peeter Paju pulkadeks lahti programmi, et aru saada selle olemusest ja kitsaskohtadest. Lisaks teooriale kogus Peeter ka praktilist materjali, et aidata eriti just meie alustavaid ja loomulikult ka olemasolevaid juhte, kes loodetavasti saavad mõne värske idee osaliseks. Samal ajal toimus meil ka jahilossi saalis arengukava arutelu, et meelde tuletada meie organisatsiooni arengukava eesmärgid ja ka selle aasta eesmärgid, mida me kõik ühiselt proovime täide saata. See oli ka hea koht, kus saime korjata mõtteid uue aasta eesmärgistamiseks. Õhtul aga sai tänatud ja tantsitud Väätsal Tänuõhtul.

Pühapäeval jätkus meie arutelu aga juba ühiselt. Hommikul arutasime, kuidas meie koolitusi võiks ja peaks läbi viima olukorras, kus meil ei ole koolitusjuhti. Samuti sai lahti võetud meie “Mõtetest Tegudeni” taotluste protsess, et kuulda liikmete mõtteid tänase protsessi osas ja millisena võiks see taotluste protsess tulevikus välja näha. Päeva lõpetasime aga juhatuse temaatilisel arutelul sellest, kuidas saaksime olla efektiivsemad ja jätkusuutlikumad.

Kokkuvõtvalt on juhatus Nõupäevadega väga rahul. Peeter astub juba järgmisi samme ja loodame varsti näha ka praktilist materjali, mida üksused saavad kasutada. Hea sisendi saime ka järgmise aasta eesmärkide osas. Kuidas paremini saavutada eesmärke (nt vaderluse abil) ja kuidas paremini rahastada üksuseid (“Mõtetest Tegudeni”).

Hetkel oleme planeerinud ka suurema organisatsiooni juhtimisalase arutelu jaanuari lõppu. Täpsema info saadame juba siis kui täpsem plaan on paigas.

Aitäh kõikidele kaasamõtlejatele ja tulijatele, teie panus on hindamatu!

– Ragnar Luup ESÜ juhatuse esimees

Artikkel avaldati 23.10.2023