Nõupäevad ja Tänuõhtu 11. september Tallinnas

11. septembril toimusid traditsioonilised Nõupäevad

Nõupäevad toimusid sel korral Tallinna Loomaaia ruumides ning olid erandkorras ühepäevased. Lisaks füüsilisele üritusele oli võimalik sellest osa saada ka veebivahendusel TEAMS keskkonnas. Heameel on tõdeda, et üritusel oli kohal väga palju noori, kes on ESÜ tegemistest ja käekäigust huvitatud.

Liis Ökoskautidest, osales Nõupäevadel teist korda ning temajaoks oli see väga huvitav kogemus. Liis leiab, et see on hea koht, kus saab näha ja tutvuda sellega, kuidas juhatus toimib ja millega tegeleb. “Nõupäevad on koht, kus kaasa mõelda ja oma arvamust avaldada, sest seda võetakse ka kuulda. Teemadel, kus võibolla endal otseselt arvamust polegi, on huvitav teiste mõttekäike jälgida,” ütles Liis.

Suurematest teemadest arutleti üheskoos millised võiksid olla ESÜ 2022. aasta eesmärgid ning mida saaks meist igaüks teha, et organisatsiooni liikmeskonda kasvatada. Koos vaadati üle ka järgnevad üritused ning avati järgmise suurlaagri juhi konkurss. 

Aitäh osalejatele sisendi eest!

Nõupäevadele järgnes Tänuõhtu

Meeleolukas Tänuõhtu toimus Teras Beachil ning sel korral kutsuti kõik Brownsea saarele. Tänuõhtut juhtisid peaskaut Siim Maripuu ning juhatuse esimehe KT Marianne Kask. Kätte jagati edutused ja teised tunnustused ning ühiselt oli võimalik telkida, lõkkeümber lõbutseda ning lihtsalt üksteise seltsis meeleolukalt aega veeta. Juba mitmeid aastaid on olnud traditsiooniks kutsuda Tänuõhtule ka silmapaistvad noored, kes tegelikult vanusepoolest üritusest tegelikult osa ei saaks. Sel korral olid kutsutud Noortekogu korraldanud noored Elo, Eva ja Hanna-Helen.

Taaskord kuulutati lisaks tavapärastele edutustele ja kiitustele välja ka aasta vabatahtlik ning aasta särasilm. Aasta vabatahtlik Ragnar Luup kommenteeris saadud tiitlit nii: „Hea on see tunne, kui märgatakse ja tänatakse. Eks meist igaüks teeb enda võimete piires tegusi, vahest rohkem vahest vähem. Minule oli sattunud aasta, kus sain natukese rohkem aega panustada ja seda täitsa hea meelega.”

Aasta Särasilmaks nimetati Monika Ojala. “Tänuõhtu alguses kohe särasilma tiitlit saada oli väga rõõmustav. Minu jaoks on lihtne skautide seltskonnas naeratada ja nö särada. Mul on siin nii palju sõpru ja inimesi, kes soovivad mulle (ja kõikidele teistele) head. Usun, et naeratus ja hea tuju on nakkav, niiet püüan seda ikka edaspidika särasilmselt jagada”, ütles Monika

Tänuõhtut pildistas Reio Käsnapuu ning pilte saab vaadata SIIN.

Edutused, aunimetused ja teenetemärgid pälvisid sel korral järgmised skaudijuhid ning sõbrad:

Hoolas skaut

 • Kristina Kutuzova
 • Mihhail Ivanov

Eeskujulik skaut

 • Radames Haiba
 • Sofija Fišer
 • Mark Tenurist
 • Kert Jusar
 • Peeter A. Paju
 • Miron Šois
 • Jaagup M. Niitvägi
 • Helen Hiiemäe
 • Artur Viks

Rajatäht III järk

 • Aleksei Poljakov
 • Oksana Poljakova
 • Harri Kramm
 • Marko Pill
 • Kadri Agu
 • Mirjam Mõttus

Rajatäht II järk

 • Jane-Ly Tammekivi
 • Helen Pill
 • Aune Suve-Kütt
 • Sigrid Kuuse
 • Rebekka Vainov
 • Rajatäht I järk
 • Ragnar Luup

Nooremskautmaster

 • Toivo Värbu
 • Margaret Matisen

Kiituskiri

 • Marit Kõiv
 • Oksana Undusk
 • Sander Lillemäe
 • Monika Ojala
 • Brigit Kuuse
 • Joonas Kattel
 • Nils Joonas Kristian Saar
 • Margus LEidre
 • Anna Nagorskaja
 • Polina Afanasjeva
 • Janne Rechlin
 • Gregor Pihlak
 • Talvi Põldma
 • Valdik Kask
 • Ott Pruulmann
 • Kadri Liivat
 • Margit Virkus
 • Jüri Feldman

Skaudisõber

 • Mario Roland Linde
 • Ülari Laidsalu
 • Gerro Avarlaid
 • Katrin Klesment
 • Martin Piispea
 • Jaanus Erm
 • Martti Klesment

Aasta vabatahtlik – Ragnar Luup
Aasta särasilm – Monika Ojala
Aasta skaudijuht – Meelis Zujev