Noortekogu Võrumaal

6.-8. maini toimus juba kuuendat korda vanemskautidele ja ränduritele mõeldud Noortekogu. Algselt 2021. sügisel toimuma pidanud üritust sai koroonapiirangute tõttu edasi lükatud koguni kaks korda. Üritust korraldasid 4 vinget vabatahtlikku noort eelmise aasta Noortekogult ning asupaigaks valiti sel aastal maaliline Roosu talu Võrumaal.

Noortekogu on suurepärane võimalus 15-26-aastastele skautidele üle-eesti tutvuste leidmiseks, aja veetmiseks ja enesearendamiseks. Üritusel on tähtis roll Eesti skautluse arengu jaoks, sest traditsiooniliselt tutvustab seal oma tööd ESÜ juhatus ning Noortekogu on koht, kust otsida uusi ja hakkajad liikmeid, kes saaksid aina järgnevaid põlvkondi inspireerima hakata. Iga aasta saab uus grupp noori väljakutseks korraldada järgnevat Noortekogu.

Selle aasta Noortekogu eesmärkideks oli nutiseadmete vaba elu propageerimine, skautliku suhtlusvõrgustiku arendamine, lõbus ja arendav ajaveetmine ning juhatuse tööga tutvumine.

Kogunemine toimus reede õhtul – tutvuti laagri üldise korraga, läbiti kiirkohtingud, mille eesmärgiks oli üksteisega tutvuda ning õhtu lõppes Aliase turniiriga. Laupäeval algas päev nii füüsilise kui vaimse keha üles äratamisega, jätkusid erinevad meeskonnamängud ja  toimus impro töötuba koos Toivo Värbuga Ruutu10-st. Peale lõunat tutvuti juhatuse tööga ja lahendati meeskonnana erinevaid juhatuses esilekerkivaid probleeme. Lahendusi esitleti ka juhatusele, mis andis võimaluse juhatusel näha noorte seisukohti ning võtta kaasa hulgaliselt häid mõtteid. HIljem õpiti džuudot koostöös kohaliku džuudoklubiga, nauditi lõkkeõhtut ning pandi oma nupukus proovile aardejahil, mille võitjad saavad lasergame’is oma tiimitööd katsetada. Õhtu krooniks sai diskopidu.

Pühapäeval toimus taaskord kerge võimlemine, söödi ja koristati alad ning juba sõidetigi majutuse lähedal asuvale Pokumaale, kus saadi tuttavaks Edgar Valteri vahva loomingu ja ka loomulikult kohalike pokudega. Peale väikest matka toimus ka ürituse ametlik lõpetamine ja tänukirjade jagamine.

Laager oli edukas ja ürituse eesmärgid said täidetud. Osalejate lemmiktegevusteks olid improteater, aaretejaht ja Pokumaa külastus. Programm oli tihe, kuid väga mitmekesine ja pakkus midagi meeldivat igaühele. “Disko peaks kindlasti ka järgmine kord olema!”, kõlasid sõnad ühelt rahulolevalt osalejalt.

Korraldajatele õpetas üritus muuhulgas toime tulema ettearvamatustega ning omajagu tekitas põnevust, kuidas saada kõik lappama läinud asjad ikkagi lõpuks korda. “Kogu pika korraldusperioodi jooksul on olnud väga toredaid mälestusi ja oleme tiimina üksteisele andnud kõvasti inspiratsiooni ka väljaspoole seda üritust, kokku on sattunud ülilahedad isiksused ja siit kogemusest jääb meile kõigile jälg pikaks ajaks.” ütles korraldustiimi liige Rauno Pisa.

Artikli ja fotode autorid: Rauno Pisa, Ketlin Silvet, Anita Ojala, Kevin Meresmaa