Noortekogu – kord noor, alati noor

17.-19. novembril toimus Türi Noortekeskuses Noortekogu. Tänavuse Noortekogu eesmärk – lisaks noorte ja juhatuse teineteisele lähemale toomisele – oli osalejate lapsepõlve meenutavate tegevuste kaudu nende argipäevase stressitaseme alandamine.

Reede õhtul pärast osalejate saabumist toimus kiire tutvumine, mille käigus saime teada nii mõndagi põnevat oma kaaslaste kohta – näiteks kõlasid vastused küsimustele „Kui sind mürgitataks ja sa langeksid igavesse unne, siis mis oleks see, mis sind üles ärataks?” ja „Mis on kõige veidram asi mida oled suhu pannud ja miks see sinna sattus?”. Kui jää oli lõhutud, seadsime oma sammud Türi järve randa lõkkeõhtut pidama. Veedetud sai tore õhtu lõkkelaulude saatel end tulekolde ääres soojendades. Kohalikku rahvast sai võib-olla natuke ka hirmutatud järve pimedusest kostuvate „u-le-le” hüüetega. Õhtu lõppes lummavate onu Remuse juttude saatel. 

Laupäeva hommikul jaotati osalejad neljaks grupiks ning seejärel pandi nende tiimitöö proovile erinevates meistrivõistlustes. Hommikupooliku teises osas tulid meile ESÜ juhatusest külla Gregor ja Peeter, kes rääkisid meile juhatuse tööst ja aja planeerimisest tarka juttu, millest nii mõnigi sai inspiratsiooni ja motivatsiooni. Pärast toitvat lõunasööki suundusime taaskord järve äärde, mille ümbruses sai maha peetud meeleolukas fotojaht. Selle ajal sai lisaks seltskonnale nautida ka karget novembriõhku.

Pildil võistkonna Piparkoogimees pilt pildijahilt teemaga “Suguvõsa (viimane) kokkutulek”

Tegus õhtune programm algas elamusterohke improtöötoaga, kus õppisime end vabaks laskma ja andma edasi lugusid. Improtöötuba viis läbi üks ja ainus – Toivo. Tegevused jätkusid külma ja pimeda Türi peal öömänguga. Õhtu lõpetas aga nähtus, mida pole Noortekogul veel varem kohatud – simman. Õhtust tantsutamist viisid läbi Merru ja Aarto, kes suutsid ka võhikud panna muusikaga samas rütmis keerlema. Pärimusmuusika saatel keerutasid ka kellaseierid ning peagi oligi aeg magama minna. Siiski leidis nii mõnigi ennast öösel köögist toidujääke hävitamas ning lauluviise üles kerimas. 

Pühapäeval sai osalejate seast välja tiritud järgmise Noortekogu korraldajad, kes said praeguste korraldajate käest küsida kõiksugu küsimusi. Samal ajal mängisid teised veel viimseid mänge ja jagasid muljeid. Pärast viimaseid tegevusi söödi kõhud kenasti täis ning seejärel oligi aeg asuda kodu poole teele.

Türil sai veedetud hoogne nädalavahetus, mis jääb paljudele veel kauaks meelde. Korraldustiimi poolt jäi õhku aga mõtteterake, et laulu saatel on kõik lihtsam ja lõbusam. Üheskoos lauldes võib nii mõnigi olukord muutuda hulga rõõmsamaks – pange kõrva taha, järgmised korraldajad!

Suur tänu laagri toetajatele: Haridus- ja Teadusministeerium, Maheleib ja Kuulsaal!

– Liis Lapsanit, Noortekogu infojuht

Artikkel avaldati 05.12.2023