Noortekogu 4.-6. juuni 2021

2020. aasta Noortekogu, mis pidi alguses toimuma eelmise aasta novembris, kuid mis lükkus koroonakriisi tõttu edasi esialgu 2021 veebruarisse ja seejärel juunisse, saigi lõpuks läbi viidud just 4.-6. juunil. Toimumispaigaks oli väga hubane maakoht Jõgeval, mida korraldajad ise kutsusid “maahotelliks”. Osalejad majutati kahte majja, tegevused toimusid peamajas või kaunis hoovis. Koha nimeks on Mokko Maahotell ning Noortekogu osalejad ning korraldajad julgevad seda kohta igati soovitada.

Mis Noortekogul toimus?

Programm algas reedel, 4.juunil. Õhtu tipphetk oli kohtumine kõigi lemmikskaudi Toivo Värbuga (Ruutu10), kes õpetas meile impromänge. See aitas meil end uute inimestega vabamalt tunda, sest nagu Toivo ütles: ,,Kui sa teeksid üksi selliseid veidrusi, vaataks sind kõik kahtlase pilguga, kuid kui te teete neid veidrusi kõik koos, siis teil pole enam millegi üle piinlikkust tunda”. Peale seda oli speed-dating’u laadne tegevus, kus kõik õppisid teineteist veelgi rohkem tundma põnevate abistavate küsimuste juhendamisel. Sellele järgnes öörahu, kuid soovijatel oli võimalus veel suures saalis lauamänge mängida.

Laupäevane äratus oli varajane ning peale hommikusööki tehti ka hommikuvõimlemist. Saime luua ESÜ postitustevarusse postitusi ning ajakirjavarudesse lisada ristsõnu ja mõistatusi. Matka asemel korraldati fotojahi, kuid ilma tõttu oli selle läbimine paras väljakutse – õues oli vahelduseks Eestimaa tüüpilisele +20 ilmale “veidi” kuumem. Peale fotojahti “rahustas” 🙂 osalejaid maha psühholoog, kes rääkis  läbipõlemisest, kuidas seda ära tunda, kuidas ennast ja teisi abistada selle mure puhul, stressist, ning õpetas, kuidas öelda “ei” ja mitte võtta enda peale liiga palju kohustusi.

Monika Ojala (tugiisik, ESÜ kontorist) tutvustas lühidalt ESÜ suurte ja tähtsate ürituste eesmärke, pärast said osalejad Annika Annuse (juhatus, välissuhetejuht) juhendamisel vahvaid mänge mängida. Järgmiseks oli taaskord speed-dating tüüpi kohtumine, sel korral juhatusega, kus igal juhatuse liikmel oli võimalus tutvustada, millega iga juhatuse liige täpsemalt tegeleb. Neile sai ka küsimusi esitada ning samuti otsisid juhatuse ja kontori liikmed meie poolt sisendit nende tegevustesse (otsisid loomulikult ka enda troonipärijaid 🙂 )

Õhtu lõpetuseks toimus ka traditsiooniline lõkkeõhtu. Laulmine on alati vahva, ning osalejad said salkade kaupa teha lõkkenalju. Tehti ka romantilise ühispildi põllul. Viimaseks tegevuseks laupäeval oli luurekas ning enne magama minemist tuli veel juhatus lauamänge mängima. Oli ülimalt väsitav aga samas super tore päev.

Pühapäeva hommik algas paljude jaoks suplusega ja seda juba hommikul kell 8, samas oli väsimus siiski eelnevatest pikkadest päevadest ja harjumatust kuumusest suur. Monika(tugiisik) ja Jane-Ly Tammekivi (ESÜ juhatus, programmijuht) rääkisid lühidalt vanemskautide ja rändurite programmist peale mida oli veel aega, et lõplikult viimistleda ESÜ postitustevaru jaoks ning kirjutada Noortekogu uudist, pärast mida pidasid korraldajad lõpukõne ja pidime peaaegu kõikide osalejatega rongile ruttama.

Väliskülalised

Sel korral oli Noortekogul ka 2 väliskülalist, kellega oli tore muljed vahetada. Üheks külaliseks oli Marika Tšehhist, tema tagasiside Noortekogule:
,,Noortekogu was an amazing opportunity for meeting Estonian scouts and learning about their scouting organisation from here. All dialogues and chats gave me huge inspiration on how to further develop scouting in Czechia. Very interesting were the conversations with leaders from different parts of ESÜ and getting a deeper view of the organisation.
This event was definitely the best experience of international scouting I’ve been to so far. I met amazing people and learned new games, I definitely recommend to everybody to come here or attend an event like this.”

Aitäh kõigile osalejatele ja kohtumiseni juba järgmisel Noortekogul!

Ürituse läbiviimisele aitas kaasa Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Noorteühenduste Liit!