Noortekogu 2022

18.-20. novembril 2022 toimus Aegviidu koolis vanemskautidele ja ränduritele suunatud üritus Noortekogu. Sel korral oli ürituse üldteemaks ,,Teadlik endast, teadlik teistest”. Mida noored täpsemalt korda saatsid saad lugeda osalejate mõtisklustest.

Tänavune noortekogu toimus imearmsas Aegviidu koolimajas. Osalejaid ootas seal ees rõõmsameelne korraldustiim, nägu naerul. Uksest sisse astudes suunati meid registreerimislaua juurde, kus nägime lehte oma nimedega, mille kõrval olid mingid võõrad ja huvitavad nimed nagu näiteks Pilve Hekto ja Õnne Egon. Tuli välja, et iga osaleja sai endale kaela uue nimega sildi. Järgneval nädalavahetusel said just need nimed meie nimedeks. Peale laagri avamist toimusid tutvumismängud, mille ajal said need, kes polnud veel rongisõidul tutvunud, ka teiste inimestega kohtuda. Õhtul käisid ka mõned julgematest talisupluse võlusid nautimas. 

Laupäev algas ergutava võimlemisega pehmes lumes ja imemaitsva hommikusöögiga Piibe kohvikus. Mitmesuguseid mänge mängides õppisime end ümbritsevate inimeste kohta palju uut. Külla tuli ka Toivo, kes viis läbi improtöötuba, milles visati palju nalja ning mitmed said teada, et banaanid kasvavad tegelikult mulla all. 

Aega sisustas ka ESÜ juhatus, kellest olid seekord kohale tulnud Ragnar ja Janne. Nemad avasid meile natuke juhatuse vaatepilti ja huve ning seejärel panid ka meid mõtlema ja grupis arvamusi avaldama. Kristi tutvustas meile tööampse ehk väiksemaid ülesandeid, mida saaksime just meie enda peale võtta, et panustada ESÜ ja ka iseenda arengusse. 

Pärast päevast programmi oli aeg minna parki, kus sai natuke ringi joostud ja luurekat mängitud. Mängud mängitud, jõime kosutavat teed ja hakkasime õhtuks valmistuma – kes pesema, kes lõkkenalju mõtlema.  Õhtul toimus mõnus lõkkeõhtu, kus oli kosta laulu, kitarrimängu ja mõnusat lõkke praginat. Lõkke ääres saime ka suu vahukommidega magusaks teha.  Õhtule pani piduliku punkti rütmikas disko, kus huvilised said jalga keerutada. 

Pühapäeva hommikul oli meil hinges väike kurbusekübe, sest sisimas teadsime, et varsti peab hakkama koju vantsima. Kuid enne veel oli vaja mängida viimased mängud, süüa viimased ampsud ja pakkida viimsed pakid. Koduteele saime kaasa palju uusi tarkuseterakesi, komplimente ja muidugi ka imelise kogemuse, mis jääb mälestusse veel pikaks ajaks. 

Suur tänu tublile korraldustiimile ja Elole, kes oli seekord kogu tralli peakorraldaja – korraldasite meile võrratu nädalavahetuse!

-Liis, Ökoskaut, Noortekogul osaleja

Noortekogu oli minu esimene skaudiüritus üldse, seega võtsin seda kui väikest sissejuhatust skautlusesse.

Juba Tallinn-Aegviidu rongi peal kohtasin nii huvitavaid inimesi, et ma ei teadnud, mida veel ürituselt endalt oodata. Koolis võttis meid vastu toimekas korraldustiim, kes andis meile igavate tavanimede asemel imelised uued nimed. Kogu laagri vältel valitses õdus õhkkond, mis oli samas ka niivõrd tegus, et tekkis endalgi tahtmine kusagile käed külge lüüa. Ajakava oli hästi planeeritud: kõik tegevused olid täpselt parajalt pikad ja vahepeal oli natuke vajalikku hingetõmbe aega ka. Kõige eredamalt sööbisid mulle mällu improtöötuba, mille lõpus saime naerda imetabase impronäidendi üle, luurekamäng lumises pargis ja lõkkeõhtu, kus nautisime Salme Helmu võluvat kitarrimängu ning kust ma sain teada, et lõkkebanaanid on päriselt head.

Veetsin väga lõbusa nädalavahetuse ilusate inimeste seltsis, keda ma loodan veel kunagi kohata. Danke schön, korraldustiim!

-Hele-Riin, vaba hing, kellele on skudimaailm alles avanemas, Noortekogul osaleja