Kriimsilma laager 2023

20.-22. oktoobril toimus selleaastane Kriimsilma laager. Ja just siis, kui väikesed hundud saavad kokku, juhtuvad maagilised hetked. 

Kuigi korraldusmeeskond läbis lugematul hulgal probleeme; ootas meid osalisi õhuline Puhkebaas Aegviidus, armas vene kokanaine, vägev matkarada ning rahulik lõkkeõhtu. Hundudele meeldis peamiselt matkarada ning väga varieeruvad ning oskusi proovile panevad tegevuspunktid. Me mängisime kimi mängu, ehitasime vahukommidest ning makaronidest torne (mis kellelgi väga välja ei tulnud), tegime keset metsa popcorni, ühe jala peal seistes selfisid ning sõime palju suppi ja kringlit. Matkarada oli sügisene, maad kattis kaunis lehevaip ning taevas paistis päike – kohati oli isegi palav. 

Ilmast rääkides, olime me laagri ajal silmitsi esimeste miinuskraadidega. Õhtul oli veel eriti külm, kuid korraldusmeeskond pani meid ringi jooksma ning mänge mängima. Peale seda algas meil lõkkeõhtu ning hakkasid lõkkenaljad – nende teemaks oli sõprus ja meeskonnatöö. Hundudel tulid naljad hästi välja ning palju sai naerda. Naljade ajal hakkasid meil kõigil aga hambad pisut lõdisema, seega pidime me natuke ka laulma. Korraldusmeeskond oli pannud kokku skaudiklassikud, mis meil kõigil tujud rõõmsaks tegid. Laulsime ka ,,Ojalaulu” ning selle ajal hakkasid osad skaudijuhid koos tantsima, hunudele head eeskuju näidates. Olles ise nii hunudjuht kui ka vanemskaut, võin öelda, et Skautlus tõesti ühendab inimesi. 

Hundusid ühendab ka hea söök ning seda oli tõesti palju. Aegviidu Puhkebaasis ootas meid natukene nördinud omanik, kuid väga energiline ning karismaatiline vene kokatädi. Tema tehtud söök oli väga maitsev, paljud hundud meenutavad, et söök oli ,,väga väga hea!” 

Laagri ajal oli ka palju vaba aega, mida hundud väga aktiivselt täitsid. ,,Kuhu nad nüüd kõik jälle läksid?” oli lause, mida paljud hundujuhid mitu korda ütlesid. Täiesti õhtuni välja, olid hundud aktiivsed ning täis positiivset energiat – see energia polnud küll juhtide jaoks sugugi nii positiivne. Enamus juhtidest olid juba kell kümme surmväsinud. Eriti laupäeval, pärast väsitavat matka ning korraldusmeekonna poolt delegeeritud tegevusi.

Tegevustest rääkides, said hundud osa võtta ka aardejahist. Hundud pidid leidma ning kokku koguma erinevat värvi lipikuid ning vastutasuks said nad palju kommi. See mäng oli win-win, sest lapsed said ringi joosta ja kommi süüa ning juhid said end kuhugi ära peita ja korraks hinge tõmmata. 

Lõpetuseks on lapsed öelnud, et lõkkeõhtu oli vägev, söök hea ning matk väsitav ja sellele ei oskagi midagi lisada – tõeline Kriimsilm. 

Ürituse toimumist toetasid/sponsoreerisid: Haridus- ja Teadusministeerium, AS Salvest, ajakiri “Eesti Loodus”, Haga Perepagar.

– Marjette Slabina, Tondisalu lipkonna hundusalga juht

Artikkel avaldati 07.11.2023