Kriimsilma laager 15.-17. oktoobrini

Oktoobri keskel toimus hundude oodatuim laager – Kriimsilma laager.

Paljude jaoks on see esimene skautlik laager või üldse esimene laagrikogemus. Ühtlasi oli see ka peakorraldaja Katriini (Okaskannel) jaoks esimest korda laagrit korraldada. Nagu praegusel ajal ikka on laagrite ja kohtumiste korraldamine mõnevõrra keeruline, kuid mõttetööde tulemusel ning kõiki ettevaatusabinõusid rakendades oli võimalik siiski laager turvaliselt korraldada. Laager sai iga korraldaja ja osaleja jaoks alguse kiirtestimisega, millega tagasime, et laagrisse jõuavad vaid terved osalejad. Toimumiskohaks oli Lõuna-Eesti, Haanjamehe Talu.

Kindlasti mõjutas haiguspuhang laagri osalejate arvu, sest viimase nädala jooksul enne laagrit teatasid nii mõnedki, et on haigestunud või lähikontaktsed ning laagrisse tulla pole võimalik. Nii juhtuski näiteks Tondisalu üksusega, kelle hundudele oli see esimene laager ning minema pidi kogu hundupesa. Paraku õnnestus reaalselt kohale minna vaid neljal osalejal. Hundujuht Janne (Tondisalu) ütleb, et lastele meeldis laagripuhul enim see, et sai palju mängida ning programm oli täpselt paras, mitte liiga tihe ning samas polnud kindlasti mitte ka igav. Noored leidsid endale uusi sõpru keda kindlasti järgmises laagris juba pikisilmi näha tahetakse. Ainus, mille peale lapsed kurvastasid oli see, et uuesti Kriimsilma saavad nad alles aastapärast 😊. Õnneks on tulemas ka teisi laagreid.

Mis laagris toimus ja milline on tagasiside?

Reede õhtul toimus laagri avamine ning erinevad mängud, mis aitas noortel omavahel tuttavamaks saada. Laupäeval toimus matk, mis oli täpselt paraja pikkusega ning kulges mööda mägesid üles-alla. Meeldejäävamateks punktideks oli küünlal popkorni küpsetamine, köietakistuse läbimine, pimesiku juhendamine. 8-aastane Saara (TSGM) ütlebki, et kõige rohkem meeldis talle matkal punkt, kus sai kinniseotud silmadega Joosepit juhtida. Laupäeva õhtul oli võimalik sõbrapaela punuda, põgenemisruumist ära põgeneda ning osa saada JOTIst. Õhtul toimus lõkkeõhtu, kus iga üksus esitas oma lõkkenalja. 8-aastane Erik Osvald (TSGM) ütleb, et nende lõkkenali oli päris hea, kuigi ka teistel olid toredad naljad.
Tavapäraselt magavad osalejad põrandal mattidel või telkides, kuid sel korral olid lood hoopis teisiti – kõik magasid mõnusalt soojades tubades voodites. Esimest korda juhina Kriimsilma laagris olnud Katri (TSGM) ütles, et see on tal üldse 15-aastase kogemuse juures esimene kord laagris voodis magada. Katri jaoks oli eriti meeldejäävaks ka ainult noortest koosnev korraldusmeeskond, kes sai suurepäraselt hakkama. „Õhkkond oli rõõmus ja vaba. Eks ainult noored ise saavadki korraldada teistele noortele ägeda laagri, sest nemad teavad paremini, mis on parasjagu popp ja noortepärane ja mis lastele meeldib.“

Peakorraldaja Katriin ütleb, et eks korralduses tuli väiksemaid probleeme ikka ette, kuid need said lahendatud ja suures plaanis läks kõik hästi ja seda tänu heale meeskonnale. „Paar nädalat enne laagrit oli küll tunne, et ei saa hakkama, kuid tagantjärgi tuleb nentida, et lihtsalt on vaja rohkem suhelda ja mõelda läbi kõik väikesed detailid ning võimalikud probleemid, mis ette tulla võivad.“

Peakorraldaja parem käsi Luisa (Okaskannel) on ennegi olnud erinevates korraldusmeeskondades, kuid mitte kunagi nii suure mahuga. Luisa leiab, et kõik läks hästi, kuid alati saab veelgi paremini.

Palju õnne korraldajatele eduka ürituse puhul ning jääme ootama järgmist Kriimsilma laagrit.