Keila Leht: Skautidele meeldivad matkad ja metsalaagrid

Keila skaudid on näidanud, et laste elu saab ka koroonapiirangute ajal huvitavaks muuta.

Keila skaudijuhi, Meelis Zujev: „Skautluse põhimõte on hakkama saada igapäevaelus, sh looduses, arvestades ümbritseva keskkonna võimalustega. Looduslähedus ja -sõbralikkus on skautluse alustalad. Lisaks isiklikule hakkamasaamisele on skautluse idee seotud ligimese aitamisega ning seda läbi vabatahtliku tegevuse. Seeläbi kasvatab skautlik tegevus eluterveid ja hoolivaid kodanikke, kes ei karda kätt külge panna kohtades, kus vajadus ilmneb.“

Välitegevustes oleme metsaehitiste tegemisele vast kõige rohkem rõhku pannud,“ ütleb Meelis. „Keila skautide põhimõte on see, et ise tehes õpib kõige paremini. Kõige tõhusamalt saab tegutseda välitingimustes, kus ei piira seinad ja lagi. Selleks on meil võimalused riigimetsas, metsaoskused tulevad kasuks ka igapäevatoimetamistes. Sõlmede tegemise ja nööriga sidumise õppimine on skautidele elementaarne. Lisaks sidumisele on ehitiste tegemisel vaja planeerimist ning ka reaalainete praktilisi teadmisi. Seda kõike saavad skaudid ise tehes metsas ära proovida. Näiteks, kui pingul peab olema puude vahele tõmmatud nöör, et selle peale pandud koormakate moodustaks püsiva katusealuse, või kuidas kaevata postile auku, et see püsima jääks. Lõkke tegemine ja metsas ellujäämistarkuste omandamine on skautluse üks meeldivaimaid osasid. Metsaköögi menüü on alati üllatusi täis, sest igaüks saab välja pakkuda oma lahenduse. Lisaks praktilistele teadmistele saab tehniliste vahendite abil ühenduses olla maailma teiste skautidega ning proovile panna oma teadmised viktoriinides.

Meelis: „Loomulikul ei ole noore kujuneva isiksuse juhendamine alati meelakkumine ning pillerkaar, seda eriti olukorras, kus peab võitlema nutineeduse ja ekraanisõltuvusega. Õnneks on olukord selline, et kes juba välja tuleb, see endale ka väljundi leiab, sest õueski on palju huvitavat, sh sõbrad, kellega ühiselt asju välja mõelda ja teha. Kuni püsib huvi, on ka nutivahendite kasutamine minimaalne – kuigi, ega alati need vahendid ka looduses kurjast ole.
Keila skaudid on juba viis aastat rajanud Jõe tänava algusesse liuvälja ja selle eest hoolitsenud. Vahele jäi vaid eelmine aasta, mil talve ei tulnudki. Sellel talvel on uisuväljak olemas ja seda tänu Keila ja Hüüru päästekomando abile. Ehkki vahepealne lumesadu tegi selle rajamise tülikamaks, on kõigil nüüd võimalus talvemõnusid nautida.


Me juba planeerime ööbimisega talvematka, mis kogunemispiirangute tõttu on veidi edasi lükkunud, kuid küll seegi teoks saab,“ lubab Meelis ja kutsub Keila skaudiüksusesse lapsi ja noori, kes tahavad õppida ja osa saada praktilistest tegevustest, millest on võimalik õppida elutarkusi.

Kohtumiseni skautlikel radadel või lihtsalt looduses!

Lapsevanema kommentaar: „Ma olen nii tänulik Keila skaudiüksusele ja juhtidele. Üks on rääkida ja lubada, et peaks ikka rohkem oma lastega tegelema, neid loodusesse viima jne. Teine asi on seda reaalselt teha iga nädal nii oma kui n-ö võõraste lastega. Me ei saa toetuda teooriale või elektroonikale, vaid reaalsetele kogemustele ja oskustele oma elus. Skauditundidega on nii, et algul ei viitsi minna, pärast ei taha tulla. Laagritesse aga kaks korda kutsuma ei pea. Lapsed tunnevad ära, mis on hea, kasulik ja vajalik. Anna talle õng ja õpeta kala püüdma, siis saab söönuks tema ja ta pere.

Katrin Lambing, skautide lapsevanem

Kogu artikkel SIIN.