Juubeli ERNA on juubeldades mööda saanud!

20. ERNA Matk – just nii, juba 20. korda alustas hulk inimesi reede õhtul või laupäeva hommikul Voose rahvamajast väikest jalutuskäiku Kautla poole. Võistlejad nüüd muigavad selle “jalutuskäigu” osa peale, sest tegelikult on ju ERNA läbi aastate olnud mõnusaid väljakutseid, ajuvabasid ülesandeid ja karmi vastutegevust pakkuv matkamäng. Nii oli ta ka sel korral. 

Vastutegevust pakkusid noored ja hakkajad ajateenijad – ühelt kogenud meeskonnalt tuli selle kohta stardis kommentaar, et need kurjamid ju jooksevad nii kiiresti, aga tagantjärgi peab ütlema, et meie võistlejad on ilmselt aastatega üha kogenenumaks saanud, sest ära võetud elude hulk ei olnud sugugi nii suur, kui mõnel eelneval aastal. 

Võistlejaid ootas rajal veel hulk vahvaid tegevusi – võistlust alustasid kõik ERNAle tordi tegemisest, mille kõik kambakesi autasustamisel ära saime süüa. Gurmeepunkti laua kattis sel korral “öökullimunadega” Järveotsa vutifarm, veetegevusena said võistlejad SUP-laudadega sõita ning proovile pandi ennast tõelise tuletõrjujana. 

Hea meel oli rajal näha kõiki juba ammustest aegadest tuntud meeskondi – kõige pikaajalisem ERNAtaja on meeskond Marii ja mehed, kes oli rajal 19. korda, sel korral küll ilma Mariita. Tore on aga näha ka värsket pealekasvu – mitmed meeskonnad olid rajale tulnud lastega või isegi beebidega, nii asuski laupäeva hommikul Skautlikul matkarajal teele üks eriskummaline võistkond nimega Järelkasv. Meeskonnas oli 3 hakkajat naist, kes kõik varasematel aastatel ennast proovile pannud raskematel radadel, kaasas lapsed ning lisavarustusena seljakoti asemel kärud, kus sees mõnusat võistlushõngu sissehingavad beebid vanuses kuni 2 kuud. Just nii, ERNA Matk, kui eesti raskeim matk pakub siiski väljakutset ka kergematel radadel ning nii ongi võimalus osa saada kõigil.

Juubeli ERNA autasustamisel oli võimalik näha ka eelmisi ERNAvanu – ERNA Matka korraldajaid. Mihkel kolmanda ERNAvanana korraldas matka 6. aastat järjest, enne teda vedas matka Lauri Läänemets ning ERNAle pani aluse Kristjan Pomm, kes oli ERNAvanaks esimesel kümnel aastal – aitäh eelkäijatele!

Kindlasti ei saaks selline suur ja uhke üritus teoks ilma abilisteta, nii ka sel korral oli ürituse korraldajaks Eesti Skautide Ühing ning toetajateks Haridus- ja Teadusministeerium, Nissan, Matkasport, Pioneeripataljon, 1. Jalaväebrigaad, Digra, Grupp Trükiagentuur OÜ, Järveotsa Vutifarm. 

Järgmine ERNA Matk toimub 7.-9. August 2020, seega pane omale kuupäevad kirja ja tule vaata järgi, mida põnevat on meil veel Sulle pakkuda.