Isadepäeva matkad 2022

Foto: M. Undusk

Sel aastal toimusid taaskord traditsioonilised isadepäeva matkad erinevates Eesti piirkondades. Matku vedasid eest seitse üksust ning mõned neist on ka oma matkad kokku võtnud ning kirjaridadesse seadnud. Matkaliste ja korraldajate kogemuslugusid saab lugeda all olevast uudises.

Tartumaa Skautide ja Gaidide Malev

The Story of Czech Scouts on Estonian Father’s Day Hike

Who went to the Father’s Day hike could be surprised by meeting there in the middle of forest two scouts from Czech Republic. This is the story of how it happened.

When I went to Tartu for my Erasmus+ stay, meeting local scouts was one of the things on the top of my bucket list. Fortunately the scout community all around the world is so open that I was quite immediately offered to participate in organizing this Father’s Day hike. Together with Klári – another scout from Czech Republic – we happily accepted.

The work went smoothly without any communication problems I was worried about. It didn’t take long and the day had come. In the beginning, we were sent into the forest without an Estonian interpreter to present our two activities to the families and I was worried again. What if somebody doesn’t speak English? How will we explain our activities with those fifty Estonian words we know? But everybody was speaking English.

We were alternately teaching Czech phrases, playing forest golf, learning Estonian phrases and trying not to freeze. It seemed that everybody was enjoying our activities and that fact was warming us. Quite sadly, it didn’t take long and it was time to go. The cherry on top was when we returned to the starting point. We heard a Czech greeting. It was quite confused Czech scout studying in Tartu just casually on her Sunday trip.

We are really glad for this opportunity. It was a great experience. Meile meeldib Eesti. Suur aitäh!

-Petr, Tšehhi skaut, korraldusmeeskonna liige

Isadepäeva matk oli väga tore. See oli täpselt paras ka väiksemate jaoks. Ilmaga vedas meil samuti. Matkapunktid olid väga vahvad ja põnevad, kindlasti meeldis paljudele metsa-golf ja da Vinci sild. Kogu matk oli võrratu, punktid olid väga vahvad ja toredad. Suur-suur aitäh Mariannele ja teistele korraldajatele selle imelise matka eest.

-Tuule, 9-aastane matkal osaleja, TSGM hundu

Tartu skautide Isadepäeva matk 2022 toimus 13. novembril Tartust ca 30 km kaugusel Vitipalus Umbjärvede ümbruses. Tegevuspunktide planeerimisel lähtusime sellest, et osalejad on väga erinevas vanuses, proovisime teha meeskonnatöö ülesandeid ning lisada ülesannetesse meeskonnatöö elemente. Peale matka kutsusime osalejaid lõkke äärde nautima sooja piparmündi teed ja sööma kringlit ning uurisime nende elamuste kohta. Tagasisides kiideti väga ohtralt tšehhi skautide metsagolfi ja tšehhi keele telefonimängu, erinevatele osalejatele jäid meelde erinevad punktid. Negatiivset tagasisidet ei olnudki, ja kõik metsa saadetud grupid saabusid edukalt ka metsast tagasi. Korralduse poole pealt oli meil hea kogemus rahvusvahelises tiimis, kuna meiega liitusid 2 tšehhi skauti. Ettevalmistavad koosolekud toimusid kõik inglise keeles, millega noored väga edukalt toime tulid. Kiidan väga oma meeskonda, kellest enamikku kohtasin selle projekti raames esimest korda! Oli tore kogemus!

-Marianne, TSGM, peakorraldaja

Rävala Skautide Malev: Siil

Pühapäeval, 13. novembril, korraldas skaudisalk Siil isadepäeva tähistamiseks matka. Matk toimus Nõmmel, Pääsküla raba matkarajal. Matk oli 4,5 kilomeetrit pikk ning matkal läbisid osalejad seitse erinevat matkapunkti. Kokku võttis matkast osa 5 meeskonda, igas meeskonnas 13-20 inimest. Skaudid veetsid oma perega toredalt aega ja tähistasid üheskoos isadepäeva! Suured tänud esimesele patrullile matka korraldamise eest!

-Polina, Siil

Rävala Skautide Malev: Põhjala

Põhjala kohtus isadepäeval Pikakaril, kohal oli sellel korral 7 pere ja muidugi olid esindatud kõik isad. Tegime matkamängu, millest said osa võtta erinevas vanuses lapsed ehk et kaasatud olid ka perede kõige pisemad. Punkte, mida sai koos peredega lahendada, oli kokku 10.

Lastele meeldis eriti rannas kividest tornide ehitamine, palju põnevust tekitasid erinevad meelte kimimängud ja muidugi oli elevust palju kui lapsed said isadelt küsimuste kaudu teada nt nende kõige suuremad pättused kui nemad väikesed olid. Matkamängu lõpus sõime kaasatoodud piknikutoite ja koduteed jäi saatma meeleolukas skaudimäng.

-Marit, Põhjala, peakorraldaja

Selle aasta isadepäeva matk toimus väga ilusa ilmaga. Matkasime Mulgi vallas nautides imeilusat sügisest loodust ja tegime kaasaskantavas ahjus tuld ning keetsime seal mune. Karksi Paisjärve ääres tegime traditsioonilise lõkke, kus sai vorstikesi, saia/leiba, juustu küpsetada ja teed keeta.

-Artur, Metsavahe, peakorraldaja

Rävala Skautide Malev: Tormilind

Rävala maleva selleaastast isadepäeva matka korraldas skaudilipkond Tormilind. Valisime matka asukohaks Paljassaare. Meie teada ei ole skaudid seal varem matku korraldanud, mistõttu arvasime, et see oleks kõigile hea ja uudne kogemus. Matk oli 8km pikk ning kiiresti kõndides sai raja läbi umbes kahe tunniga. Valmistasime punktid ette nii, et osalejad pidid meelde tuletama oma skaudioskusi ja kasutama oma kujutlusvõimet, et ülesandeid täita. Täname kõiki, kes tulid matkal osalema! Kõik 10 gruppi olid väga tublid ning meile tundus, et neil oli väga meeldejääv kogemus!

-Merili, Tormilind, korraldus