Isadepäeva matk

Selleaastane Isadepäeva matk toimus pühapäeval Keila-Joa õpperajal, korraldajateks olid Ökoskautide vanemskaudid nii Tallinnast kui Tartust. Osalema olid oodatud kõik Rävala Skautide Maleva skaudid koos peredega, Covid-19 tõttu me väljastpoolt osalejaid seekord ei kutsunud.

Korraldamine võttis omajagu aega ja tööd, matkaraja valik ja matkapunktide loomine olid esmakorraldajatele parajaks väljakutseks. Lisaks tuli arvestada viirusepiiranguid. Palju tuli teha viimase hetke muudatusi ja kohapeal oli palju jooksmist, et matk sujuks. 

Osalejaid oli ca 100 ― registreerus 104 inimest, kokku 23 meeskonda/perekonda. Esindatud olid Tondisalu, Okaskannel, Keila, Tormilinnu, Siilide ja Ökoskautide pered ja sõbrad. Rõõm oli näha, et meie rajavalik tõi matkale ka tavapärasest nooremad matkajad: noorim osaleja oli 0-aastane (lapsekärus) ja noorim matkaja oli 3-aastane (täitsa omal jalul). 

Valisime teadlikult lühikese registreerimisperioodi (2 nädalat) ning ei teinud väga suurt reklaami, et vältida koroonaperioodil meeletu rahvamassiga ürituse korraldamist. Registreerus aga üllatavalt suur hulk inimesi, mistõttu pidime kiiresti mõtlema ümber oma senised plaanid, et tagada endiselt osalejate ohutus ja arvestada nende soove, aga ka oma tervist ja võimalusi. 

Matkajaid oli igasuguseid ― rahulikke nautlejaid, kiireid seikluseotsijaid, vanade aegade meenutajaid ja skautlusega esmatutvujaid. 😎 Korraldajad jagunesid punktidesse nii, et igasse punkti jätkus 1-2 inimest, kellel olid olemas desinfitseerimisvahend ja mask(id). Punktides oli võimalik osalejatel kas õppida või juba panna ennast proovile erinevates skautlikes oskustes: sõlmed (päästesõlm ehk paalisõlm), loomade jäljed (karu, ilves, hunt, rebane, orav, jänes, põder), skautlusele eripäraste sõnadega ristsõna, lõkketüübid ja tuleohutus ning prügi sorteerimine. Finišis said osalejad küpsetada endale grilli peal traditsioonilist tokisaia. 

Rõõm oli kuulda osalejatelt väga palju positiivset tagasisidet, tänati huvitava ja hariva matka eest ning kiideti ka, et tokisai oli maitsev 😋. Tänu konstruktiivsele tagasisidele oleme järgmine kord veel paremini valmistunud: leiame raja tähistamiseks laiema lindi, väldime lapsekäruga läbitavuse parandamiseks järsemaid kallakuid, valmistame ette erineva pikkusega radasid erinevate eesmärkidega matkajatele ja märgime kokkusaamiskoha koordinaatidega, kuna need on kõikidel GPS-seadmetel ühised. Õppimisruumi jagub. 🤩

Lendoravad ja Kivisisalikud, Ökoskaudid