Inspiratsiooni koolitus

Skautluses anname me endast küllalti palju, et meie ühing toimiks ning noortega tehtav töö vilja kannaks, kuid aegajalt võib seda kõike liiga palju saada ning kaalukausid andmise ja vastu saamise vahel võivad minna tasakaalust välja. Selliseid hetki silmas pidades saigi loodud inspiratsiooni koolitussari, mis lisaks konkreetsel koolituspäeval käsitletavale teemale, annab ka igale juhile võimaluse end mängude moodulis tühjaks naerda ning vestlusringides oma rõõme ja muresid jagada – teate ju küll, et jagades muutub murekoorem väiksemaks, rõõmud aga jagamisel kasvavad.

Juuni alguses toimunud koolituspäeval tegelesime läbipõlemise teemaga ning oma isiklikke, aastatetaguseid kogemusi tuli meiega jagama ESÜ programmi- ja koolituskoordinaator Karin Meikas. Usalduslikus vestlusringis saime me kuulda tema lugu, tema teekonda, mis viis läbipõlemiseni ja sellest, kuidas tema sellest olukorrast väljapääsu leidis. Me saime võimaluse ka pisut iseendasse vaadata, oma hetkeolukorra üle mõelda, seda kaardistada, saime teadlikumaks märkidest, mis endas ohtu võivad kanda ning samuti mõningaid nippe, kuis end läbipõlemise eest kaitsta. Eelkõige aga saime kinnitust, et iseenda heaolu eest seismine on tegelikkuses meie esmane ja kõige olulisem ülesanne, sest vaid nii saame me noorte eest jätkusuutlikult hoolitseda, neile skautlust võimaldada.

Mängude teemablokis saime taaskord end vabaks lasta, naeru kõkutades pingeid maandada ja muidugi hulga uusi ja ka unustusehõlma vajunud mänge taas endaga salgatundidesse kaasa võtta.

Järgmine inspiratsiooni jagav koolituspäev toimub laupäeval, 30. novembril ja siis tegeleme aja juhtimise teemaga. Ilmselgelt saab ka mängida, vestlusringides oma muresid ja rõõme soovi korral jagada ning mõnusas seltskonnas aega veeta. Täpsema info leiab ESÜ kodulehelt sügisel.