Haapsalu Jüripäev 2019

Jüripäeva laager toimus 26.-28. aprill 2019 Haapsalus ning korraldajaks oli sel korral ESÜ kontor. Staabis oli lisaks Karinile, Sirjele ja Nelele ka Margo Sall (Rakvere) ja Sofija Fišer (Narva Meriskaudid). Jüripäeva teemaks oli koostöö ja eesmärgiks oli korraldada üpris kindlates raamides olev üritus veidi teisiti või mõne vimkaga. Laagrist võttis osa 330 inimest.

Traditsioonilise reedeõhtuse avamistseremoonia ajal tantsiti koos üks ühine tants Traffiku laulu “Sekundiga” saatel ning pildistati kõikidest osalejatest ESÜ logo. Õhtu jätkus tõrvikurongkäiguga läbi linna.

Laupäevane päev oli ikka traditsiooniliselt planeeritud matkapäevaks. Hundusid ootas matka alguses ees rongisõit raudteejaama, kus oli nende esimene matkapunkt. Edasi kulges nende matk linnas asuvatel mänguväljakutel. Eriti meeldejäävateks punktideks osutusid lauakatmine ning matkapunkt linnuvaatlustornis. Hundurajal osutusid võitjaks üksus Kaljukassid. Skautide ja vanemskautide matk viis linnast välja, kus oli vaja lahendada nii meeskonnatööd, nutikust kui ka fantaasiat nõudvaid ülesandeid. Tagasiside põhjal osutusid lemmikuteks tegevusteks spagetitorni ehitus, raadiosaatjate vahendusel legomaja ehitus ning laagriala ehitus. Skautide rajal olid kõige tublim tegevuspunktide lahendaja meeskond Sirelid üksusest Tormilind.

Vanemskautide matk tõi endaga kaasa üllatuse – nad ei läinud rajale oma meeskonnaga, vaid aeti segi, st korraldajad panid kokku 7 vanemskautide meeskonda, kus igaühes neis oli 7 osalejat, aga erinevatest üksustest. Paljud olid alguses kohkunud, loodetavasti on enamus siiski ehmatusest taastunud ja hindavad saadud koostöökogemust võõraste inimestega. Võitjameeskonnast Gerli Raag (TSGM) ütles tagasisidena: “Minu arust oli väga huvitav vahelduseks matka segapuntidega läbida ja ma sain sealt uusi tutvusi ja kogemust vene keele harjutamisega.” Maria Lill (lipkond Okaskannel) lisas: “Matk oli tõesti väga vahva. Oma lippkonna tiimiga on ikka kindlam, aga vahelduseks oli täitsa tore (sai teistega ka tutvuda).“ Lisaks segipaisatud meeskondadele oli vanemskautide matkal uuendusena ka ERNA Matkalt tuntud vastutegevus (juhatuse näol), kes takistas neil mööda teed liikumast.
Peale matka oli osalejatel võimalus osaleda mitmetes tegevustes nagu kino, orienteerumine, joonistamine ning juhtidel oli võimalik panna proovile oma meeskonnatöö oskus põgenemistoas.

Pühapäevane rongkäik kulges läbi linna Haapsalu Piiskoplinnusesse Politsei eskordi ja ajateenijatest rivitrummarite saatel, kus tunnustati eelmisel aastal silmapaistnud noori, tänati korraldusmeeskonda ning ka Metsamärgi kursuse lõpetanuid.

Edutused pälvisid sel korral järgnevad noored:

Hoolas hundu
Artjom Dõmov (Narva Meriskaudid)
Gleb Bakhvalov (Narva Meriskaudid)
Ivan Poljakov (Siil)
Heili Marie Varik (Soorebased)
Romet Jäämees(Soorebased)
Vanessa Adelynn Gleeson (Tormilind)
Madis Kesküla (Tormilind)
Hanne-Loore Err (Tormilind)
Eva Dokukina (Tormilind)
Anastassija Potaturkina (Oru Udu)
Anna Boriskova (Oru Udu)
Alisa Ivanova (Oru Udu)
Sofija Šmeljova (Oru Udu)
Nikita Gorbunov (Oru Udu)

Eesjulik hundu
Merili Silvet

Hoolas skaut
Sofija Fišer (Narva Meriskaudid)
Alina Bakhvalova (Narva Meriskaudid)
Albert Bers (Narva Meriskaudid)
Gordei Petrov (Narva Meriskaudid)
Vladislav Grigoriev (Oru Udu)
Jelizaveta Kuzmina (Oru Udu)
Natalja Listova (Oru Udu)
Andrian Utsar (Okaskannel)
Anri-Marten Utsar (Okaskannel)
Anita Laura Ojala (Okaskannel)
Mark Tenurist (Saturn)
Karina Sergienko (Saturn)
Daniel Fjodorov (Siil)
Karolina Parilova (Siil)
Aleksander Vassa (Siil)
Nikita Kravtsov (Siil)
Sergei Tšugunov (Siil)
Rait Rips (Soorebased)
Madis Õunmaa (Soorebased)
Demi Cassandra Kuntsel (Tondisalu)
Eneli Tender (VHM)
Mattias Mahl (VHM)
Aaron-Joosep Sepp (Ökoskaudid)
Arhe Kala (Ökoskaudid)

Eeskujulik skaut
Nikita Jaas (Siil)

Kiituskiri
Artjom Drechin (Narva Meriskaudid)
Fedor Sekajev (Narva Meriskaudid)
Daniil Rozov (Narva Meriskaudid)
Vladislav Krõlov (Narva Meriskaudid)
Aleksandr Gritsenko (Narva Meriskaudid)
Luisa Viisileht (Okaskannel)
Andreas Schasmin (Okaskannel)
Lii Lehtla (Okaskannel)
Elisabeth Kalmet (Okaskannel)
Kevin Meresmaa (Ökoskaudid)

Koostöö arendamisele pöörasid tähelepanu ka korraldajad ise, proovides leida uusi koostööpartnereid, sponsoreid ja toetajaid. Koostööd tehti sel korral Haapsalu Piiskoplinnuse, Haapsalu Põhikooli, Haapsalu Spordibaaside, Promostari, Kaitseliidu ja Politseiga. Sponsorluse korras toetasid Jüripäeva laagrit Väike Väänik, Brain Games, Corny, Lipton, Prisma Peremarket ning Neviprint.

PILTE saad uudistada siin. Pildid on antud lehel üleval kuni maikuu lõpuni.