ESÜ XXV Üldkogu koosolek ning Tänuõhtu 2019

23. märtsil 2019 toimus Tallinna Skaudimajas ESÜ XXV üldkogu koosolek, kuhu kogunes kokku veidi üle 50 skaudijuhi. Päevakorras vaadati üle ESÜ juhatuse ja majandusaasta aruanne ning revisjonikomisjoni aruanne, võeti vastu muudatused põhikirja ja erijuhendite osas, kinnitati 2019. aasta eelarve ning 2019. ja 2020. aasta ürituste kava. Lisaks võeti vastu otsus tõsta ESÜ liikmemaks 2020 majandusaastast 15 eurole

Toimusid ka mitmed valimised. Seoses ametiaja täitumisega valida haldusjuhiks teiseks ametiajaks Marianne Kask (Okaskannel) ning personalijuhiks Katri Pruulmann (TSGM). Lastekaitse usaldusdisikuteks valiti Kristiina Kongo (LSM) ning Sirje Pool (Tormilind). Revisjonikomisjoni liikmena jätkas Jekatrina Beljatskaja (Kaljukassid) ning Eesti Gaidide Liidu ja Eesti Skautide Ühingu Sihtasutuse juhatuse liikmetena Ott Pruulmann (TSGM) ja Ragnar Luup (üksikliige).

Suur tänu siinkohal veelkord Kristjan Pommile pika panuse eest ESÜ töös peaskaudina ning ametist lahkunud Meelis Kalmele juhatuse töösse panustamise eest! 

Lisainfo tulevaste ESÜ ürituste ning failipanga kohta:

NOORSOOTÖÖTAJA KUTSE
Noorsootöötaja kutse (IV tase, täiskutse, sisaldab ka laagrikasvataja osakutset) taotlemiseks peab kokku panema portfoolio, mis tuleb komisjoni ees kaitsta – vabas vormis vestlus ENTKs. Kutse omamine skaudijuhil on hea argument ka KOVidega suhtlemisel. Sügisel tuleb uus taotlusvoor. Kes on huvitatud kutset taotlema, andke endast palun teada koolitusjuhile Ene-Ly Lehtmaale – koolitus@skaut.ee. Portfoolio põhi on ette antud ja ESÜ on juurde kirjutanud sinna ka oma märksõnad, millele tugineda. Iga skaudijuht peaks selle põhjal kirja panema oma kogemused skaudijuhina/noortega töös. Eksamitasu/kaitsmise tasu tasub ESÜ.  

UUED VABATAHTLIKUD JA UVT METSALAAGRI KOOLITUS
Üksused, kellel oleks vaja uusi vabatahtlikke, andke sellest palun teada personalijuht Katrile – personal@skaut.ee. Nii saame uute vabatahtlike (UVT) koolitusele tulevaid uusi huvilisi kohe üksuste juurde suunata. UVT Metsalaagri koolitus toimub 10.-12.05.2019 Tagametsas. Palun mõelge igaüks ka oma sõprade-tuttavate ja üksuse lapsevanemate peale, kes võiksid samuti sellel koolitusel ehk osaleda, sest sõbrad ja seiklus ongi ju skautlus! Ja kõikidest huvilistest ei pea kindlasti mitte saama skaudijuhid, skautluses saab kaasa teha ka muudes rollides. 

NOORTE TEGIJATE KLUBI
Noorte Tegijate Klubi on koolitus vanusele 11-14, kus igast üksusest võiks osaleda 2-3 noort. Üritus toimub 15.-16.06.2019 Tallinna Skaudimajas ja tubli töö korral on võimalus saada oma projektile kohe ka reaalne rahastus. 

SKAUTLEMISE MEISTRIKLASS
Skautlemise Meistriklass alustab jälle septembris 2019, huvilised võivad juba endast ESÜ koolitusjuhile Ene-Ly Lehtmaale teada anda – koolitus@skaut.ee

UUS KOOLITUSSARI “INSPIRATSIOON”
Uus koolitussari ainult juhtidele. Järgmine koolitus on 02.06.2019 Tallinna Skaudimajas, sisuks mängud ja motivatsioon. 

ESÜ SUVELAAGER “MA SAAN HAKKAMA” 
ESÜ suvelaager toimub 16.-19.07.2019 Tagametsas. Laagri juhiks on Veeda Kala (Ökoskaudid). Kes soovib korraldusmeeskonnas kaas lüüa, andke palun Veedale teada – veeda8@gmail.com.  

VÄIKESAAR 2019
Väikesaare toimumise kuupäevad on 16.-18.08.2019, mitte nädal varem, nagu üldkogueelselt väljasaadetud tegevuskavas kirjas oli. Üritus toimub Muhu saarel. Autod jäävad Virtsu sadamasse, edasi minnakse praamile jala ja sealt edasi matkates ööbimiskohta. Kes soovib ürituse korraldamises kaasa aidata, andke palun teada Väikesaare eestvedajale Katri Pruulmannile – personal@skaut.ee

MAAILMAKORISTUSPÄEV / WORLD CLEAN UP DAY 2019
Ka sel aastal toimub septembris Maailmakoristuspäev, mis on väga heaks võimaluseks ka skautidel selles tegevuses osaleda ning pildis olla. 

HUNDUDE KRIIMSILMA LAAGER 2019
Laager toimub Tallinnas ja laagri peateemaks on vanalinna ajaloo avastamine. Kriimsilma eestvedajaks on üksus Tormilind ja laagri juhiks Maimu Nõmmik. Kuna laagri tegevuste korraldajateks on Tormilinnu noored, kes teevad nii suurt üritust esimest korda, siis palume sellega üritusel arvestada. Skautlus on õppimine läbi tegevuse. 

ISADEPÄEVA MATK
Novembrikuist Isadepäeva matka võiksid korraldada erinevad üksused üle Eesti, igaüks siis oma kodukohas. Matka ettevalmistamiseks on olemas väljatöötatud kava ja matkapunktide ideed on samuti olemas. Materjale saab küsida ESÜ programmijuhilt Monika Ojalalt – programm@skaut.ee.

TALIMÄNGUD 2020
Talimängude toimumiskohtade valikus on hetkel Kiviõli, Nõmme, Viimsi ja Läti. Kiviõlis oleks võimalik korraldada üritust nädala sees, mis aga ei ole ESÜ juhtidele võimalik ning koolivaheajal käiakse nädala sees palju peredega reisil, mistõttu see aeg ka hästi ei sobi. Talimängude korraldaja Deivis Treier (Ökoskaudid) uurib edasi võimalusi Nõmme, Viimsi jt suusakeskuste kohta. Laagri peategevuseks on mäesuusa- ja lumelauaõpe. 

JÜRIPÄEV 2020
Jüripäeva laager 2020 toimub Järvamaal, eestvedajaks Aune Suve-Kütt, toimumiskohaks ilmselt Türi. 

ESÜ JUUBELIAASTA 2020
ESÜ 25 üritusteks on konverents ja tähtpäevalaager, mida korraldab ESÜ juhatus. Üldkogu toimub järgmisel aastal pühapäeval, sellele eelneval laupäeval on konverents. 

FAILIPANK

ESÜ kodulehel on olemas FAILIPANK, kus on leitavad erinevad ESÜ dokumendid, sh erijuhendid, ESÜ raamatukogu raamatute ja skaudilao laenutatava varustuse nimekiri jne. Nii raamatute kui varustuse nimekiri on jooksvalt vastavalt hetkeseisule ajas muutuv ja online nähtav.


Peale üldkogu koosolekut toimuska seekord tradtsiooniline Tänuõhtu, kus vaatasime tagasi eelmisele aastale ning tunnustasime tublisid skaudijuhte ja –sõpru. Tänuõhtu toimus TiguToidus ning selle aasta teemaks oli Head Teod. Õhtut juhtis Nils Joonas Kristian Saar üksusest Okaskannel. Üritusel sai teha pilte teemaseina juures, maitsta häid toite, nautida kitarriduo Taavi ja Paula palasid ning veeta mõnusalt aega heas seltskonnas. Järgides üleeelmisel aastal alguse saanud  traditsooni, oli ka sel korral tänuõhtule kutsutud eelmisel aastal tegusad ning silma paistnud noored, kes ei ole veel 18-aastased. Nendeks olid sel korral Sofia Fišer (Narva Meriskaudid) ning Margus Leidre (Okaskannel).

Edutused, aunimetused ja teenetemärgid pälvisid seekord järgmised skaudijuhid ning -sõbrad: 

Hoolas skaut
Marian Tobro (Ökoskaudid)
Kirill Nazarov (Oru Udu)

Eeskujulik skaut 
Siret Kirsipuu (Tondisalu)
Oleg Kraus (Siil)
Vitali Jaas (Siil)
Aivar Aasma (Soorebased)
Kadri Roos (Soorebased)
Karl Joosep Lepik (Ökoskaudid)
Otto Jõeleht (VHM)
Kaspar Rainer Sulin (VHM)
Joonas Kattel (Okaskannel)
Sigrid Kuuse (Okaskannel)

Rajatäht III järk
Ene-Ly Lehtmaa (Soorebased)
Siimon Haamer (Ilves)
Madis Rahumägi (Tondisalu)
Jane-Ly Tammekivi (Okaskannel)
Birgit Kuuse (Okaskannel)
Katri Pruulmann (Ilves)

Rajatäht II järk
Juri Feldman (Narva Meriskaudid)

Rajatäht I järk
Mart Felding (Tormilind)

Põhjatäht III järk
Mihhail Tint (Narva Meriskaudid)

Nooremskautmaster
Sander Lillemäe (Ökoskaudid)

Skautmasteri väitekirja õigus
Siim Maripuu (Ilves)

Kiituskiri
Grete Maidla (Põhjala)
Marianne Kask (Okaskannel)
Kristi Traks (Tormilind)
Kristiina Kongo (LSM)
Margaret Matisen (Ilves)
Annika Annus (Põhjala)
Jelena Borodintšik (Siil)
Kaisa Kivimaa (Ökoskaudid)
Rebekka Vainov (Okaskannel)
Ann Valdi (Okaskannel)
Katriin Schasmin (Okaskannel)
Marilise Seppel (Okaskannel)
Marek Kõbu (Okaskannel)
Maria Lill (Okaskannel)
Nils Joonas Kristjan Saar (Okaskannel)
Rauno Arumägi (Okaskannel)
Valdik Kask (Okaskannel)
Margo Sall (Rakvere skaudid)
Peeter Mändla (Otepää karud)
Jüri Ehandi (Tormilind)
Monika Ojala (Okaskannel) 

Skaudisõber
Stuart Kemp
Eda Heljas-Buström
Lauri Pallase
Ants Lillemaa
Anette Aasaru
Liina Tasa
Chris Flewitt
Karen Ashwell
Katri Kaibiainen
Walesby Forest Activity Centre
Sycamore Dining
City of Nottingham District Scouts
Middleton Top Camp Site
Karin Meikas
Nele Tael

Aasta skaudijuhiks valiti Jaan Silvet lipkonnast Tormilind. 

Palju-palju õnne kõikidele meie vahvatele juhtidele ning skaudisõpradele!

Pildigalerii Üldkogu koosolekust ja Tänuõhtust leiab siit. Fotode autoriks Aivar Aasma (Soorebased).