ESÜ üksuste suvised laagrid

Suvi hakkab lõpule jõudma ja uus sisehooaeg terendab. Vaatame aga korra suvele tagasi, et saada aimu üksuste laagritest. 

Üksuse SATURN suvelaager “B-P jalajälgedes”

25.06 – 1.07 toimus üksuse Saturn suvelaager “B-P jalajälgedes”. Laagris oli 20 osalejat (neist 5 andis tõotuse just selles samas laagris). Laagri jooksul arendati skautlikke teadmisi ja oskusi läbi erinevate mängude ja tegevuste.

  • Rohkem pilte laagrist leiad nende Facebooki lehelt!

Suvelaager “Üksinda kodus” (üksused Okaskannel, TSGM ja Ökoskaudid)

30.06 – 3.07 toimus Tagametsas laager “Üksinda Kodus”. Tegemist oli üksuste Okaskannel, Ökoskaudid ja TSGM sõpruslaagriga, kus oli ligi 50 osalejat.
Osalejad olid jaotatud 5 salgaks selliselt, et igas oleks liikmeid igast vanusegrupist. Salgad ehitasid endale kööginurgad pesemissüsteemiga ja valmistasid ka enamus toitudest ise.
Laagri eesmärgiks oli kasvatada noorte enesekindlust ja iseseisvust. Viimasel ööl toimus ka öömäng, millest said osa ka hundud.


Üksuse SIIL suvelaager “Tähesadu”

3.-8. juulini toimus Tagametsas lipkond Siil suvelaager “Tähesadu”. Kuue laagripäeva jooksul valmistati hulgaliselt lõkketoite, matkati, läbiti “Ramborada”, mängiti meeskonnamänge, võisteldi, tehti lõket – nauditi suvist ilma, sõpru ja skautlikku laagrit. Laagri deviis oli “Meie olemegi legend”.

  • Skaudiüksus Siil tegemistega saad ennast kursis hoida nende Facebooki lehel.

Üksuse Narva Meriskaudid laager Rannapungerjas

1.-17. juulini toimus Rannapungerjas üksuse Narva Meriskaudid suvelaager, kus osalesid noored ka Lätist, Leedust ja Rootsist.
Laagri jooksul harjutati sõlmi, mida purjetades vaja läheb. Väliskülalistele tutvustati Narvat, peeti võistlusi ning loomulikult tegeleti ohtralt purjetamisega. Osalejad kiitsid laagri kokka, tänu kellele oli kõht alati maitsvat toitu täis. Laagri jooksul tegeleti usinalt ka prügi sorteerimisega, nii koguneski mõne päevaga kokku neli 100-liitritst kotti plastikut.


“Viie sõbra laager” (üksused Tormilind, Tondisalu, Soorebased, Krõllid, Pääsusaba)

27.-30. juulini toimus Tagametsas viie üksuse suvelaager. Laagris osalesid üksused Tormilind, Tonisalu, Soorebased, Krõllid ja Pääsusaba.
Laagri eesmärgiks oli uute sõprussidemete loomine ja laagrielu oskuste lihvimine. Noortel oli võimalust väga palju arendada söögitegemise oskusi – igal hommikul ja õhtul said nad valmistada etteantud toiduainetest just täpselt sellise söögi, mida ise soovisid. Lisaks toimusid traditsioonilised lipu heiskamised/langetamised, käidi saunas, nauditi lõkkeõhtuid, mängiti geopeitust, punuti käevõrusid.


Lisaks nendele suvelaagritele osalesid sel aastal Eesti skaudid ka Balti Jamboreel ja Saksa Jamboreel ning toimus ka hulgaliselt väiskemaid ettevõtmisi.