ERNA Matk toimus juba 21st korda

Selle aasta ERNA Matk toimus juba 21st korda! Sel korral said osalejad nii startida kui finišeeruda Katula memoriaali juures ning kokku osales matkal 29 meeskonda – 3 Hauka, 20 Tümleri ning 6 Skautlikul matkarajal.

Matka tegi eriliseks see, et meil oli rajal kolm inimest, kes on Ernal käinud 20 aastat järjest!  Nii uskumatult soe tunne on näha inimestes seda entuasiasmi tulla rajale ja isegi siis kui tervis ei kannata näiteks seiklusrajal pooleteise meetri kõrgusele palgile hüpata, on olemas meeskond, kes aitab ja koos läbitakse kõik punktid maksimaalse pingutusega ja koos jõutakse finishisse. Ja nii juba 20 aastat!

Tundub, et järjepidevusele ning järelkasvule rõhusid sellel aastal erakordselt paljud meeskonnad. Mitmed tavapärased Hauka rajal osalejad olid seekord pannud kokku uue meeskonna tunduvalt nooremate matkajatega ning läksid veidike kergemale, Tümleri (või Skautlikule) rajale.  Loodame, et näeme nende noorte seas peagi ka Hauka raja võistlejaid!

Kõige noorem osaleja Erna matkal oli sel aastal 5-aastane Mart, kes väga vapralt matkas hommikul kella 10st peaaegu keskkööni välja ja oli finishisse saabudes veel täiesti ärkvel ja jutukas.

Kui mõelda, et tänu keerulisele olukorrale maailmas korraldasime matka ära vaid veidi rohkem kui kahe kuuga (tavaline ettevalmistusaeg on vähemalt pool aastat) ja siis lugeda selle aasta osalejate vägagi positiivset tagasisidet, siis võime kindlalt väita, et jäime matkaga väga rahule! Mis muidugi ei tähenda, et järgmisel aastal ei saaks veelgi paremini, kindlasti saab. 🙂

Õnnitleme siinkohal ka Erna matka võitjameeskondi:  Hauka raja võitis meeskond NO NIIN, Tümleri raja võistkond ÜMERA ja skautliku raja võistkond KARUKUTSIKAD.

Pilte matkast saab näha siit.

ERNA meeskonda kuulus sel aastal: Monika Ojala (Okaskannel), Kadri Liivat (Üksikliige), Eerik Karlson (Okaskannel), Lauri Kase (mitteliige), Kristi Traks (Tormilind), Livio Varik (Üksikliige), Joonas Kattel (Okaskannel).

ERNA Matka toimumist toetas Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu nõukogu, Nissan, Matkasport, Õmblusingel, Eesti Print, Soosaun.

Kadri Liivat

Erna Matk 2020 infojuht