ERNA Matk 2023

ERNA Matk 2023 – korralduses üle 70 vabatahtlikku vanemskaudi, skaudijuhi ja skaudisõbra

Järjekorranumbrilt 24-dale, 4.-6. augustil toimunud ERNA Matkale startis ühtekokku 171 matkalist 34 võistkonnas, neist finišisse jõudis 31 meeskonda. Selleaastane matkarada paiknes Kose valla piires ning matka rajad said alguse ja lõppesid Kautla Memoriaali juures. ERNA Matka näol on tegemist Eesti ühe raskeima matkaga ja on suurim skautide poolt korraldatud üritus, mis on suunatud avalikkusele.

Seekordse ERNA Matka korraldamisse oli kaasatud üle 70 vabatahtlikku skaudijuhi, vanemskaudi ja skaudisõbra, kes ühtekokku mehitasid 16 tegevuspunkti. Umbes pooled vabatahtlikud olid sel aastal punkti tegemas esimest korda ning 15 inimest olid punktides olnud juba enam kui paaril korral. Kõige mahukamateks tegevuspunktideks olid sel aastal näiteks esmaabi ja keemiapääste situatsioonülesannete lahendamine, matka jaoks spetsiaalselt rajatud kõrg- ja madalseiklusrada, airsofti strateegiamäng ning põgenemistuba ning seda kõike ikka ERNA-võtmes, ehk väikeste krutskitega.

Esimest korda punktis olnud Karl Joosep Lepik sattus punkti tegema läbi staabis olnud inimese, kes teda otse kutsus. Kuna nädalavahetus sobis ja sai kaasa võtta ka abikaasa, siis otsustaski ta osaleda. Karl Joosepi sõnul on punkti tegemise juures kõige olulisem endale kindlaks jäämine ja oma hindamiskriteeriumites püsimine. Üritus talle meeldis ning ta ei välista ka võimalust edaspidi kaasa teha.

Aastast 2016 ERNA Matka punktis olnud vabatahtlik Jessica Viinamägi võttis oma senise kogemuse kokku järgmiselt: „Ma usun, et kõige õigem vastus sellele, miks ma ikka ja jälle taas ERNA Matkal tegevuspunkti teen on inimesed. 2016 aasta oli minu esimene ERNA ja sellest ajast saati on see olnud minu jaoks selline üritus, mida ma reaalselt igal aastal ootan. Ma olen saanud palju lahedaid mälestusi ja kogemusi ning omandanud ka erinevaid oskuseid, näiteks kuidas ehitada 4 erinevast jupist grammofon. ERNA teeb lahedaks just see, et vahepeal on võimalik minna ja osa võtta ka teistest punktidest“. Jessica peab punkti tegemise juures kõige olulisemaks olla ise positiivse ja avatud suhtlemisega.

ERNA Matka Hauka raja võitis seekord võistkond Karukoerad 36, Tümleri raja Näljased Ninasarvikud ning Skautliku matkaraja Ristikusisalikud.

Oma kuuendal ERNA Matkal osalenud võistkond Karukoerad liige Katrin Klesment kirjeldab seekordset matkaelamust nii: “ERNA Matk on segu lahedatest tiimikaaslastest, lõbusatest tegevuspunktidest ja punktikohtunikest, vastutegevuse vältimisest, väsimusest võitu saamisest ja Eesti looduse mitmekesisusest. Kui kottpimedas metsas pealambita padrikus ragistatud, siis saad aru, et kõik on tehtav. “ERNA Matk on sõltuvust tekitav!”

Artikkel avaldati 22.08.2023