ERNA Matk 2022

5. – 7. augustini toimus juba 23. korda ERNA Matk.

Seekordne matk oli mitmeski mõttes eriline – Matkal oli uus ERNAvana (Katri Kaibiainen, üksikliige) ja enamus staabistki uhiuus; Skautliku raja kohad said täis enne registreerimisperioodi lõppu; matkal oli mitmeid uusi sponsoreid ja koostööpartnereid (nt Amserv, Stokker ja Advokaadibüroo Triniti); Skautliku raja finiš ei olnud Kautlas. Loomulikult olid ka kõik tegevuspunktid uued ja ajusid ragistama panevad.
Kokku läbis ERNA Matka erinevatel radadel 35 meeskonda ja 178 osalejat. Kõige lühem teekond oli skautlikul rajal, meeskond Tervise Arengu Instituut – 29,2 km ja kõige pikemalt jalutas Hauka raja meeskond Kaak Ajus 103,1 km. Osalejatele meeldisid väga selle-aastased tegevuspunktid, mille lahendamiseks olid vaja nii nutikust, tähelepanelikkust kui ka jõudu. Punktideks oli näiteks telefonimäng, kus iga meeskonnaliige pidi etteantud muinajuttu edasi rääkima; tuletõrje vooliku kokkupanek; uppuja päästmine; ERNAgurmee, mis kostitas sel korral erinevate putukatega; trikiga sudoku ja palju muud põnevat.

Aga mida arvab seekordsest ERNAst ERNAvana ise?

Olles varasemalt korduvalt ise ERNAl osalenud ning hinnanud saadud meeskonnatöö ja seikluse kogemust kõrgelt, siis astumine korraldajate ridadesse avas mulle hoopis teistsuguse kogemuse ERNA Matkast
Tagasivaates tuleb kindlasti esimesena meelde see müstiline ERNAvaim, mis käib kaasas nii korraldamise faasis kui ka peegeldub kõikide osalejate ja tegijate silmadest.
Emotsioone möödunud matkast on palju ja koorub üha juurde – on rõõmu ja uhkust rohketest õnnestumistest ja rahutust kitsaskohtadest, mis tulid ette nii matka korraldamisel kui kohapeal.
Võib öelda, et nii nagu esimest korda võistkonnana matkal käigu puhul on vaja tulla uuesti rajale tagasi selleks, et saada tegelikult aru, mida ERNA pakub, siis tundub, et samuti on ka ERNA korraldamisega – esimene aasta on puhtalt ellu jäämine ja läbimine, edaspidi on ehk aega ka mänguilu nautida.