ERNA Matk 6.-8. augustil 2021

​Augustikuu esimesel nädalavahetusel toimus Eesti Skautide Ühingu korraldatud 22. ERNA Matk.

Matka start ja finiš olid seekord Kautlas ja rada kulges Vooseni. Osalemas oli uusi matkalisi ja kogenud ernakaid – Hauka rajal startis 5 võistkonda, Tümleril 13 ja Sk​​autlikul matkarajal 9. Selle aasta Erna Matk oli eriline selle poolest, et ERNA staap koosnes valdavalt endistest matkal osalejatest – Karukoertest. ERNAvana oli Martin Piispea, rajameister Jaanus Erm ja kontrollpunktide koordinaator Katrin Klesment (ja tugev parem käsi Martti Klesment). Infojuhi rolli jätkas eelmisel aastalgi olnud Kadri Liivat ja logistikajuht oli Joonas Kattel. Kogu meeskonda toetas nõu ja jõuga eelmine ERNAvana Monika Ojala. Osaliste teekonda jälgisid ja turvasid kogenud Mairi ja Rommi Saar. Punktikohtunikke oli seekord lausa 70!

Reede õhtul startis 36 tunni rajale 25 matkalist, nad läbisid neli punkti ja kohtusid laupäeva hommikul startinud 24 tunni rajalistega viiendas kontrollpunktis. Laupäeva ennelõunal startisid Skautlikule rajale 28 suurt ja 17 last, kes kõik jõudsid sel aastal piiraja sees finišisse. Tegevuspunktidest saadi meeskonnatööd harjutada madal- ja kõrgseiklusrajal, teadmisi testida loodust ja loomi tundes ning maitsemeeli ergutada Erna-surströmming-gurmeega. Esmaabi tõi osalejatele lahendamiseks tõeliselt elulised juhtumid ning füüsilist vormi testiti kanderaamiga raske haavatu tagalasse toimetamisega.

Ernaliste muljed olid väga positiivsed ja nii raja kui kontrollpunktidega jäädi väga rahule. Seda tõestab ka fakt, et 27st võistkonnast katkestas vaid üks! ERNA Matka korraldajad tõdesid, et Hauka rajal osalemine on raske aga korraldamine on isegi pikem ja keerulisem protsess kui nad esialgu arvasid. Seega nendepoolne tänu ja sügav kummardus kõikidele Erna Matka senistele korraldajatele.

Vaata pilte ja tulemusi ERNA Matka kodulehelt