Ellujäämismatk – öö täis põnevust ja väljakutseid

Ellujaamismatk

27.-28. veebruarini toimus Lahemaa rahvuspargis Ellujäämismatk. Ürituse eesmärgiks oli anda osalejatele võimalus proovile panna nii enda füüsilised võimed kui ka omandatud teadmised. Matka korraldasid lipkonna Siil pikaajalised liikmed, kes ise kutsuvad ennast naljatades pensionärideks, sest on skautluses tegevad juba 15-25 aastat. Kuigi ürituse korraldamiseks oli aega vähe, sujus kõik plaanipäraselt ja meeskond on õnnelik, et neil oli võimalik pakkuda väljakutseid täis matk.Meeskondade teekonnad

Matk pakkus positiivseid emotsioone nii korraldajatele kui ka osalejatele.

Finišisse jõudes olid osalejad väsinud, kuid siiski positiivsed. Üks osalejatest, Veeda Kala (Ökoskaudid) ütles, et tundis osalejana eriti soojalt korraldajate hoolimist. Pidevalt tunti huvi ja kontrolliti käekäiku ning heaolu, vajadusel anti nõu ja aidati, et vältida hilisemaid terviseprobleeme. Punktides tunnustati positiivselt, hoiti huumoriga meeleolu kõrgel ning sooviti häid soove, mis andsid motivatsiooni juurde.

Meeskond "Ööd"
Meeskond “Ööd”

Matk ise oli loomulikult väsitav – Veeda meeskonnal “Ööd” kulus aega 13 tundi ja läbiti 40 kilomeetrit, kuid loodus oli imeilus ja varahommikul nähti ka päikesetõusu. Meeskonna suurim hirm oli uni, ent seda õnneks ei tulnudki. Veeda arvates oli kõige lahedam punkt see kus tuli leida asimuudi- ja distantsimääratluse põhjal üles siil (siili pilt oli puu peal). Tegemist oli õpetliku, humoorika ja samas ka kõige raskema punktiga. Meeskonna “Ööd” teise liikme Tuuli jaoks oli tegemist esimese selletaolise matkada, mis pani võimed korralikult proovile. Matk andis vahva, positiivse ning seiklusi täis kogemuse, milles oli suur roll ka fantastilisel meeskonnal.

Korraldajatele pakkus Ellujäämismatk samuti väljakutseid

Korraldada tuli üritus pandeemia olukorras, ent siiski kõiki eeskirju ja reegleid järgides oli see võimalik. Lisaks üldisele keerulisele olukorrale juhtus matkal ka väike vahejuhtum, kus üks meeskond oma träkkeri (meeskonna järgimisseade) kaotas. Korraldajad arvasid, et meeskond puhkab, kuid kui puhkepaus kahtlaselt pikaks läks võeti meeskonnaga ühendust ja selgus tõsiasi, et seade on hoopis kadunud. Õnneks oli seadme asukoht kenasti näha ning värskelt lumelt oli väike must kuubik kenasti leitav ja juba järgmises puntkis sai meeskond oma träkkeri tagasi.

Ellujäämismatkal osales 5 meeskonda. Mõned päevad enne üritust avaldati veel soovi liitumiseks, ent siis ei olnud see enam võimalik. Seega üleskutse kõigile, registreeriga üritustele alati pigem varem kui hiljem 😉 Kogu info ESÜ ürituste kohta leiad siit!