E-Jüripäeva matk 2021

Jüripäeva matk pandeemia ajal?

Jah, kõik on võimalik kui seda piisavalt kõvasti tahta! 24. aprillil toimus taaskord traditsiooniliselt skautide välihooaja avamine. Seda juba teist aastat järjest täiesti ebatraditsiooniliselt e-Jüripäevana. Võimalus matkata oli igaühel – kasutades Navicup programmi oli üle Eesti maha märgitud 24 rada. Rajad olid vastavalt raskusastmetele 6-15km pikad ning igal rajal oli mitmeid tegevuspunkte, kus sai näidata oma oskusi ja teadmisi erinevates valdkondades. Matkast võttis sel aastal osa üle 300 osaleja.

Mõned näited tegevuspunktidest:

  • Puu kõrguse määramine
  • Esmaabi andmine käepäraste materjalidega
  • Sõlmede tegemise punkt
  • Meelepäraste lõkketüübi ülesladumine käepäraste vahenditega
  • Eesti kaardi joonistamine
  • Eesti lipu mõõtude ja kokkuvoltimise kirjeldamine
  • Ravimtaimede määramine

Matk toimus üle Eesti ja järgides 2+2 eeskirju. Meil on hea meel, et nii paljud perekonnad kasutasid võimalust saada osa skautlusest ning loodame, et juba õige pea saame päriselt kõik kokku saada ja juba üheskoos matkata.