Cracow grupi kohtumine Slovakkias

7-9. veebruar 2020 leidis Slovakkias aset traditsiooniks saanud iga-aastane Cracow grupi (endise nimega V4B3) kohtumine. Cracow grupp on Eest, Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Slovakkia ja Ungari skaudiogranisatsioonide koondav koostöö grupp. Kohtumistel arutletakse organisatsioonidele aktuaalsetel teemadel, kuidas üksteist toetada ja millliseid projekte ühiselt korraldada. Samuti on oluline osa ettevalmistumine skaudikonverentsideks. Seekordne kohtumine toimus skaudihostelis väikses linnas nimega Banská Štiavnica. Peamised arutlusteemad sel kohtumisel olid:

• Kuidas kulgeb eelmisel aastal valitud skautide Euroopa regiooni komitee töö?
  • Võimalik koostöö arendamaks ja rakendamaks Safe from Harm strateegiat.
  • Kohalike üksuste suurepärane võimalus taotleda oma projektidele FOSE (Friends of Scouting in Europe) fondi toetust.
  • Järgnevad kohtumised ja koostöö Euroopa Jamboreel ja skautide maailma konverentsil (World Scout Conference).

Arutelude vahel nautisime üksteise seltsi, jalutasime mõtete värskenduseks mäekünka otsa ja skautidele kombeks mahtus programmi ka võistluslikke meeskonnamänge. Cracow grupi kohtumine toob alati kokku vahvad skaudid kõigist seitsmest liikmesriigist ja tõotab põnevaid vestluseid, nii ka sel korral.

Annika Annus
Põhjala üksus