Ämbliku koolitus
27.10-29.10 toimus Tagametsa jahilossis Ämbliku tase 1 koolitus. See on koolitus, mida pole toimunud pikalt, kuid mis on väga oluline koolitus nii lastele kui täiskasvanutele. Selle koolituse raames saavad koolitusel osalejad väga häid teadmisi nööride ja köite kasutamisest, hooldamisest ja hoiustamisest, kuid suurem rõhk läheb hädavajalikule sõlmede sidumise oskuse arendamisele.
Esimesel koolituspäeval õpetas koolitaja meile tegema lihtsõlme, kalamehesõlme, kangrusõlme, soodisõlme, surma- ehk paalisõlme, austria juhisõlme, keerusõlme, vahemehesõlme ning haaravaid Prusiku ja Klemheisti sõlmi. Saime teada, et köis koosneb sisust, mis annab köiele tugevuse ja sukast, mis kaitseb sisu. Kindlasti lõhub köit liiv, mis suka sisse sattudes hakkab köie sisu lõikuma, samuti lõhub köit pori. Kui köis ei saa korralikult kuivaks, võib tulla köiele hallitus. Nii köis kui nöör ei taha vedeleda maas, vaid vajavad omale alust kus peal olla, et oleks puhas ja kuiv. Köiele ei tohi ka astuda, sest ka see lõhub sukka köie ümber. Kui hoida köit hästi, puhtalt ja kuivalt ning kokku puhtides teha seda korrektselt, püsib köis aastaid tervena ja ei vea kasutajat alt ☺
Selleks, et saaksime oma uusi oskusi ja teadmisi kohe praktiseerida, läksime me metsa omale madalseiklusrada ehitama. Meil olid neljased tiimid ning me valisime omale välja kaks puud, mille vahele oma seiklusraja üks osa teha. Kõige alguseks pidime puud ära kaitsma vaiba tükkidega, et me ei teeks köiega puudele viga. Seejärel hakkasime siduma köisi puude külge, et tekiks seiklusrada. Kasutasime erinevaid sõlmi, et saaksime seotud köie nii, et köis kannataks enda peal ronijat. Sellega läksi meil aega mitu tundi ja oligi juba õhtu käes.
Kui pikk esimene päev õues sidudes oli seljataga, said lapsed korraldusmeeskonnalt üllatuse – tähistasime halloweeni trossisõiduga. Lapsed said omale pähe ägeda nõiakübara ja lasid torssiga alla, nagu pisikesed halloweeni nõiad. See meeldis neile väga. Peale seda said soovijad minna sauna ja nautida saunamõnusid ja oligi aega minna magama, et hommikul taas olla valmis õues toimetamiseks.
Viimase päeva hommiku veetsimegi taas õues ning meie ülessanne oli teha täissuuruses seikluspark. Kõik tiimid pidid tegema kaks seiklusraja elementi, samas arvestama sellega, et terve seikluspark jookseks järjest. Saime sellega ideaalselt hakkama. Kokku tuli meil ilus 12-rajaline madalseikluspark. Soovijad said selle veel läbi proovida ning oligi aeg võtta kõik rajad maha, pakkida asjad kokku, öelda Tagametsele ja sõpradele hüvasti ja seada sammud kodupoole. ☺
See oli kindlasti üks väärt koolitus ning igati tegus ja äge nädalavahetus! Jääme ootama juba järgmise taseme Ämbliku koolitust, et saaksime taas uusi teadmisi ja oskusi!
Koolituse toimumist rahastas Igavene Heategu.
– Artikli autor on Britt Heleen Valgepea, Tondisalu lipkonna skaudijuht. Oma muljeid jagasid ka Tondisalu skaudid Kerttu Meikas ja Noor Ojakivi.
Artikkel avaldati 14.11.2023