Agora 2023

Selle kevade üheks tipphetkeks ESÜ kahe ränduri, Katriini ja Kevini jaoks oli rahvusvaheline rändurite üritus Agora. Üritus toimus Portugalis, Fatima linnas 12.-16. aprillil. Agora peamiseks eesmärgiks on tuua kokku erinevatest Euroopa riikidest rändurid, et tutvustada neile nii oma riikide rändurite programmi kui ka Earth Tribe’i liikumist ja eesmärke. 

Terve ürituse vältel kuulasime mitmete inimeste poolt läbi viidud loenguid, mille teemad varieerusid palju – alustades SDG’dest (säästva arengu eesmärgid)  lõpetades enda reaalsete projektidega, mis algasid vaid mõttest kuid on nüüd kasvanud millekski, mis aitaks inimesi igaäevaselt. Loengute kõrvalt saime ka kohe rakendada oma õpitud teadmisi töötubades, mis kinnistasid äsja õpitut. Tegime gruppidena erinevaid plakateid, mis hõlmasid põhilisi tänapäeva kliima probleeme. Kogu ürituse vältel asetati rõhku Earth Tribe’i eesmärgile ja selle ülesannetele.

Agora kolmandal päeval saime aga loenguruumidest eemale ning meile anti võimalus panustada vabatahtliku töö näol kohalikku arengusse. Tööd varieerusid jalgpalliväljaku koristamisest kuni vanadekodus söögi valmistamiseni. Neid tegevusi tehes saime tunda üüratut heameelt, aidates kaasa meie maailma paremaks muutmisesse.  

Agora annab osalistele suurepärase võimaluse moodustada erakordne võrgustik Euroopa rändurite vahel. Laagri eelneval ja järgneval ajal said osalejad suhelda mitmel erineval platvormil. Ürituse ajal loodi ka digitaalne kaart, kuhu said osalejad märkida oma asukoha koos kontaktandmete ja väikese sõnumiga.  Selline digitaalne kaart julgustab meid tulevikus välismaale minnes ühendust võtma mõne kohaliku skaudiga.

Agora 2023 viimaseks päevaks olime õppinud SDG kohta – kuidas neid eesmärke tänapäevas rakendada ning kuidas aidata oma kodukohta või lähiümbrust keskkonnasõbralikkuse ja säästlikuse poole. Tervet üritust on raske isegi artiklina kokku võtta, kuna tundeid, mälestusi ja teadmisi on lausa jalaga segada! Soovime, et tulevikus saaksid teisedki rändurid osa sarnastest kogemustest, et ka ise avastada, mida kõike oleme me skautidena võimelised tegema!

Noorte osalust toetas Haridus -ja Kultuuriministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Artikli ja fotode autorid: Katriin Rätsepp, Kevin Meresmaa ja imetoredad osalejad Agoral

Artikkel avaldati 04.05.2023