TTS ehk Tere Tulemast Skautlusesse 14.-16.06.2024

Ürituse kuupäev:
14.06.2024
Ürituse lõpukuupäev:
16.06.2024
Registreerimise algus:
15.02.2024
Kohtade arv:
15
Registreerunud:
11
Registreerimise lõpp:
09.06.2024

TOIMUMISE AEG: 14.-16.06.2024

TOIMUMISE KOHT: Raistiko puhketalu (Punaküla, 71204, Viljandi maakond)

SIHTGRUPP: 18+, nii liikmed kui ka mitteliikmed (koos lapsevanema kirjaliku loaga 15. eluaastast)

ÜRITUSE SISU: Metsalaagri koolitusele ootame osalema kõiki uusi vabatahtlikke, värskelt alustanud või alustavaid skaudijuhte alates 18. eluaastast (koos lapsevanema kirjaliku loaga 15. eluaastast) ning ka neid, kes on huvitatud skautlusest rohkem teada saama. Koolitusel osalemine ei eelda hundu- või skaudisalga juhiks hakkamist, vaid pakub pigem palju uut kõikidele vabatahtlikele ja huvilistele, kes tahavad muul moel skautluses tegutseda ning soovivad skautlusest laiemat pilti saada. Rohkem informatsiooni leiad ja varem osalenute kogemusi saad lugeda siin.

ÜRITUSE EESMÄRK: Metsalaagri koolituse eesmärgiks on pakkuda osalejatele metsalaagri kogemust ning paralleelselt õpetada looduses hakkama saamiseks vajalikke peamiseid oskusi ja teadmisi. Koolituse jooksul tutvutakse ka teiste skautluses tegutsevate vabatahtlikega. Osalejad elavad telkides, teevad ise lõket ning valmistavad lõkkel imemaitsvat sööki, õpivad praktilisi oskusi, mida läheb vaja matkal/laagris ja kogevad nii metsas olemist kui ka skautlikku meeskonnavaimu.

AJAKAVA: Koguneme reedel kell 19.00 Raistiko puhketalus ning oleme valmis seiklusi täis nädalavahetuseks. Õigepea avastame, et märkamatult on kätte jõudnud pühapäev ja kell on saanud 14.00, mis tähendab, et ongi õige aeg oma varandus kokku pakkida ja uute kogemuste võrra rikkamana sammud kodupoole seada.

VAJALIK VARUSTUS:

 • Telk + kile
 • Magamiskott + alus/madrats
 • Toidunõud (kauss, lusikas, kahvel, tass, taskunuga/nuga) + joogipudel
 • Hügieenitarbed (seep, rätik, hambapasta ja -hari)
 • Vihmariided
 • Kerged jalatsid
 • Matkasaapad
 • Ujumisriided
 • Endale vajalikud ravimid + plaastrid
 • Töötav/laetud akuga mobiiltelefon
 • Taskulamp + laetud akud/patareid
 • Kompass

NB! Asjade pakkimisel arvesta, et viibid metsas reede õhtust pühapäeva hommikuni ja Eestimaa ilmad on heitlikud.

Kui mõnda eelnevat loetletut asja sul hetkel pole (nt telk, magamisalus jms), siis ära muretse – leiame lahenduse, kirjuta personal@skaut.ee.

ÜHISTRANSPORT: Viljandist saab bussidega 48A või 55B Kõssa bussipeatusesse. Sealt on 3km (20min) jalutada.
Pärnust/Tartust saab rongidega 145 või 149 Kõpu peatusesse. Sealt on 6 km (40 min) jalutada/rattaga sõita.
Vajadusel saame tulla vastu, kuid anna sellest palun registreerimisel kindlasti teada.
Loomulikult võib kohale tulla ka autoga.

ÖÖBIMINE / MAJUTUS: Telkides – vajadusel saab Tagametsast laenata, aga lisa see kindlasti registreerudes kommentaaridesse. Väga viletsa ilma korral saab ööbida siseruumides.

REGISTREERIMINE: Registreerimine on avatud 15. veebruarist kuni 9. juunini või kuni kohti jätkub.

OSALUSTASU: Osalustasu üritusele on 20€ inimese kohta.

NB! Ürituse eest on võimalik tasuda ka ESÜ e-poes SIIN!

TTS-i osavõtutasu sisaldab toitlustust, ürituse programmi. Osavõtutasu palume kanda Eesti Skautide Ühingu arvele EE687700771000674448 (LHV pank), märkides selgituse lahtrisse „Tere Tulemast Skautlusesse / Osalejate nimed“, kelle eest ülekanne tehakse. 

NB! Osavõtutasu kuulub tagastamisele ainult kuni registreerimise tähtaja lõpuni. Selleks tuleb saata vastavasisuline e-kirja vormis avaldus ESÜ finantsjuhile finants@skaut.ee.  

NB! Osavõtutasu ülekandmisega nõustutakse (noore) osalemisega üritusel, sh üritusel tehtava foto- ja videomaterjali kasutamisega ESÜ teavitustegevustes.

PS! ESÜ seisukoht on, et mitte kellelgi ei tohiks jääda ühelgi üritusel osalemata majanduslikel põhjustel. Seega, kui noor soovib üritusel osaleda, aga hetkel see majanduslikult võimalik ei ole, siis anna sellest märku finantsjuhile – finants@skaut.ee ja leiame üheskoos lahenduse.  

LISAINFO: Ürituse peakorraldaja Janne – personal@skaut.ee

Maksete ja registreerimise info – monika@skaut.ee

TOETAJAD: Haridus – ja Teadusministeerium