Orienteerumiskoolitus 30.09.-1.10.2023 & 4.-5.11.2023

05.11.2023
25.07.2023
11.09.2023

ESÜ skaudijuhtidele ja vanemskautidele mõeldud orienteerumiskoolitus toimub sel aastal 30. septembrist kuni 1. oktoobirini / 4. novembrist kuni 5. novembrini Tagametsa Jahilossis ja selle ümbruses.

OSALEJAD/SIHTGRUPP: Üritus on mõeldud ESÜ skaudijuhtidele ja vanemskautidele.

TEGEVUS/EESMÄRK: Koolituse eesmärgiks on pakkuda osalejatele teadmisi orienteerumise tase I ja tase II läbi viimiseks. Koolituse jooksul saame teada mis vahe on erinevatel kaartidel, kompassidel, navigatsiooni seadmetel, koordinaatsüsteemidel jne. Õpime selgeks 16 ilmakaart ja erinevad koordinaatsüsteemid. Selleks, et keegi koolituse jooksul ära ei eksiks, arutleme läbi kuidas lugeda looduses märke ja kuidas see kõik kaardiga kokku viia. Jalutada saab metsaradadel ja võsas, kruusateedel ja tihnikus. Koguneme laupäeval 30.09/04.11 kell 11.00 Tagametsas ning lahkume uute teadmistega pühapäeval 01.10/05.11 kell 15.00.

VAJALIK VARUSTUS: Kaasa on vaja võtta mugavad, erinevale maastikule mõeldud riided ja hea tuju. Kellel on endal kompass olemas, siis tasub see kindlasti kaasa võtta.

ÖÖBIMINE: Ööbida on võimalik jahilossis. Tekk, madrats ja padi on kohapeal olemas. Kaasa võib võtta magamiskoti või oma voodipesu. Soovi korral on võimalik ka telkida, kuid siis tuleks kõik selleks vajalik endal kaasa võtta.

TRANSPORT: Ühistransporti Tagametsa ei käi, mistõttu saab kohale ainult ratta- või autotranspordiga. Transpordimure korral palun võtta ühendust korraldusmeeskonnaga.

REGISTREERIMINE: Registreerimine avatud 24. septembrini või kuni kohti jätkub. Osalejad on ära jagatud kahe kuupäeva vahel.

NB! Üritusele registreerumisega nõustutakse osalemisega üritusel ning üritustel tehtavate piltide ning videomaterjali avaldamisega skautluse tutvustamisel või teistel turunduslikel eesmärkidel.

OSAVÕTUTASU:

Aktiivse* ESÜ liikme osalustasu üritusele on 15€ inimese kohta.

*Aktiivne liige on liige, kes on esitanud liikmeankeedi ning tasunud (või saanud vabastuse) käimasoleva kalendriaasta liikmemaksu.

Orienteerumiskoolituse osavõtutasu sisaldab toitlustust, majutust, ja ürituse programmi. Osavõtutasu palume kanda Eesti Skautide Ühingu arvele EE687700771000674448 (LHV pank), märkides selgituse lahtrisse „Orienteerumiskoolitus / Osalejate nimed“, kelle eest ülekanne tehakse.

NB! Osavõtutasu kuulub tagastamisele ainult kuni registreerimise tähtaja lõpuni. Selleks tuleb saata vastavasisuline e-kirja vormis avaldus ESÜ finantsjuhile finants@skaut.ee.

NB! Osavõtutasu ülekandmisega nõustutakse (noore) osalemisega üritusel, sh üritusel tehtava foto- ja videomaterjali kasutamisega ESÜ teavitustegevustes.

PS! ESÜ seisukoht on, et mitte kellelgi ei tohiks jääda ühelgi üritusel osalemata majanduslikel põhjustel. Seega, kui noor soovib üritusel osaleda, aga hetkel see majanduslikult võimalik ei ole, siis anna sellest märku finantsjuhile – finants@skaut.ee jaleiame üheskoos lahenduse.

LISAINFO: Ürituse korraldaja Janne Rechlin – personal@skaut.ee.

RAHASTAJAD JA TOETAJAD: Haridus- ja Teadusministeerium.