Kaugmatkaja I tase 2024 (Kandersteg) 26.06.-05.07.2024

Piiramata
10.03.2024

Head eelregistreerunud ja eelregistreerimata mägedehuvilised!

Sel aastal toimub kaugmatkaja esimese taseme koolitus koos praktikamatkaga päris mägedes. Matka sihtkohaks on Kanderstegi rahvusvaheline skaudikeskus Šveitsis, kus lisaks päevasele matkamisele saame kogeda õhtuti rahvusvahelist minijamboreed.

AEG:

• mai 2024 – Koolitusnädalavahetus (täpne nädalavahetus kokkuleppel kõigi osalejatega)
  • 26.06 – 05.07.2024 – Õppematk Kanderstegis. (bussiga 24.06 – 7.07)

KOHT: Kanderstegi skaudikeskus Šveitsis.

OSALEJAD/SIHTGRUPP: ESÜ aktiivsed* vanemskaudid, rändurid ja skaudijuhid, kes mägedega lähemalt tutvust sobitada soovivad. Ainukeseks eelduseks on vanus vähemalt 15 aastat, varasem kokkupuude köietööga või mägedega ei ole vajalik.

*Aktiivne liige on liige, kes on esitanud liikmeankeedi ning tasunud (või saanud vabastuse) käimasoleva kalendriaasta liikmemaksu.

KAVA:

• Koolitusnädalavahetus – saame omavahel tuttavaks, räägime läbi kõik olulisema matkaks ette valmistamisel, tutvume ettetulevate mõistetega ja vajamineva varustusega, räägime matkariietest ja -toidust, tutvume ka kaljuronimise algteadmistega.
  •  Õppematk – 8 matkapäeva Kanderstegi orus. Elame ja ööbime Kanderstegi skaudikeskuse telklaagris. Iga päev teeme laagrist matkatiiru (radiaali) ümbruskonna mägedes. Õhtuks tuleme oma laagrisse tagasi. Mõnel päeval käime ka kaljudel ronimas ning kindlasti läbime ka kohaliku via ferrata raja.

ÖÖBIMINE: Kanderstegi skaudikeskuse telklaagris. Kaasa on tarvis võtta isiklik magamiskott ja -matt, seltskonna peale ka telk. Suvisel ajal on Kanderstegis plusskraadid (võrreldav, aga pisut jahedam kui Eesti suvi).

VARUSTUS: Kaasa on tarvis võtta head saapad ja matkariietus. Abiks tuleb ka ronimisvöö, karabiinide ja kiivri olemasolu, kuid neid on võimalik laenutada ka ESÜ laost.

TRANSPORT: Eelregistreerimise alusel on peaaegu pooleks huvilisi (mini)bussiga minejaid ja lennukiga reisijaid. Seega on võimalus mõlemaks:

• Buss – Kandersteg asub Eestist ca 2500km kaugusel mis tähendab ca 3 päeva sõitu. Sõltuvalt täpsest minejate arvust läheksime 9-kohaliste minibussidega või suure bussiga. Sõidaksime päeval, ööbime telkidega kämpingutes, tee peal teeme ühised hommiku ja õhtusöögid ning lõunaks peatume mõnes teeäärses söögikohas. NB. Sõiduaeg lisandub eelmainitud matka kuupäevadele ehk väljasõit eestist on autoga 24. juuni varahommikul ning tagasi jõuame 7. juuli õhtul.
  • Lennuk – Käesoleva hetkega ei ole me leidnud soodsat grupipakkumist ühiseks lennureisiks (mis ei tähenda, et see ei võiks veel tulla). Seega lennuki varianti kasutades on igaühe enda mure jõuda 26. juuni õhtuks Kanderstegi ja alates 5. juuli hommikust sealt ära. Kanderstegi küla läbib raudtee ning rongiga saab sinna kõigist suuremate linnade lennujaamadest nii Šveitsi (Zurich, Bern) kui ka Itaalia(Milano) poolt. Võimalik suurem pagas (telk, magamiskott jms) anda bussile et saaks reisida vaid käsipagasiga. Lennukiga on kindlasti minemas ka mõned skaudijuhid ehk (alaealistel/noortel) on võimalik reisida koos nendega (vaja sel juhul samadele lendudele klapitada).

OSAVÕTUTASU: Matka osavõtutasu on:

• bussiga reisijatel 765€ (lisanduvad lõunasöögid teel olles ning lõuna matkapäevadel)
  • lennureisijatel 480€ (lisanduvad lennu- ja rongipiletid ning lõuna matkapäevadel

Osavõtutasu sisaldab:

• Laagriplats, turismimaks, tõstukipiletid jms Kanderstegis
  • Ühised hommiku ja õhtusöögid
  • Kindlustus
  • Ühisvarustus
  • Koolitusnädalavahetus (toit, rent)
  • Bussireisijatel bussirent, kütus, kämpingud, hommiku- ja õhtusöögid teel.

Lisaks osavõtutasule tuleb arvestada elementaarse isikliku matkavarustuse olemasoluga.

Osavõtutasu palume kanda Eesti Skautide Ühingu arveleEE687700771000674448 (LHV pank), märkides selgituse lahtrisse „Kaugmatk / Osalejate nimed“, kelle eest ülekanne tehakse.

Osavõtumaksu tasumise tähtajad:

• 29. veebruar 2024 – 200€
  • 31. mai – ülejäänud summa (280€ lennukiga/ise tulijatel ja 565€ bussireisijatel)

NB! Osavõtutasu kuulub tagastamisele ainult kuni registreerimise tähtaja lõpuni. Selleks tuleb saata vastavasisuline e-kirja vormis avaldus ESÜ finantsjuhile finants@skaut.ee.

NB! Osavõtutasu ülekandmisega nõustutakse (noore) osalemisega üritusel, sh üritusel tehtava foto- ja videomaterjali kasutamisega ESÜ teavitustegevustes.

LISAINFO/KONTAKT: Ürituse peakorraldaja Ott Pruulmann – ott@skaut.ee.

TOETAJAD JA KOOSTÖÖPARTNERID: Haridus- ja Teadusministeerium.

Eelmise Kanderstegis käigu ülevaade: