ESÜ Nõupäevad 9.-10.09.2023 Tänuõhtu 9.09.2023

17.08.2023
Piiramata

Tänuõhtu 2023

‘’Terve vald oli kokku aetud, kihelkond kokku kutsutud…’’

Just nii kõlab selle aasta Tänuõhtu teema, sest sel aastal koguneme rahvuslikumas meeleolus Kesk-Eestis (Türi lähedal) asuvas Väätsa mõisas, kus tähistame üheskoos Tänuõhtut!

Traditsiooniline ESÜ tunnustussündmus ehk Tänuõhtu toimub 9. septembril Väätsa mõisas. Anname hea toidu ja joogi, mõnusa seltskonna ning rahvusliku muusika saatel üle eelmise aasta edutused ja teenetemärgid kõigile tublidele skaudijutidele, vabatahtlikele ja koostööpartneritele.

TOIMUMISE AEG: Uksed avatakse kell 18.00, avasõnad kell 18.30. Ürituse orienteeruv lõpp kell 22.30.

SIHTGRUPP: Tänuõhtule on oodatud ESÜ aktiivsed* liikmed alates vanusest 16+, skaudijuhid, skaudisõbrad, koostööpartnerid ja vabatahtlikud.

*Aktiivne liige on liige, kes on esitanud liikmeankeedi ning tasunud (või saanud vabastuse) käimasoleva kalendriaasta liikmemaksu.

ASUKOHT: Väätsa mõis, Kooli 1, Väätsa alevik, Türi vald, Järvamaa

RIIETUS: Rahvuslik

TOITLUSTUS: Toitlustus toimub üritusel kohapeal.

ÖÖBIMINE: Ööbimine Tagametsa jahilossis ning selle kõrval asuvates glämpingu telkides (kaasa võtta enda voodipesu (padi-tekk)/magamiskott.

TRANSPORT: Üritusel osalemise transpordikulusid ESÜ ei hüvita. Kaugemalt tulijatel soovitatav koopereeruda.

REGISTREERIMINE: Tänuõhtule registreerumine on avatud 17. augustist ja kestab  4. septembrini.

NB! Üritusele registreerumisega nõustutakse osalemisega üritusel ning üritustel tehtavate piltide ning videomaterjali avaldamisega skautluse tutvustamisel või teistel turunduslikel eesmärkidel.

OSAVÕTUTASU: Üritus on tasuta.

LISAINFO: Ürituse peakorraldaja Janne – personal@skaut.ee.

RAHASTAJAD JA TOETAJAD: Haridus- ja Teadusministeerium

Nõupäevad 2023

Selle aastastel nõupäevadel tahame taastama hakata traditsiooni, kus saaksime natukese rohkem arutada ESÜ tegevusi ja arengut. Eesmärk on läbi viia töötubasid ja grupiarutelusid.

TOIMUMISE AEG: Nõupäevadega tahame alustada laupäeval, 9. septembril, kell 10.30 et saaksime kohvitassid täita. Orienteeruv lõpp pühapäeva, 10. septembri, lõunal.

SIHTGRUPP: Nõupäevadele on oodatud ESÜ aktiivsed* liikmed alates vanusest 16+, skaudijuhid, skaudisõbrad.

SISU:

Teemasid mida tahame arutada ja mida saate ka endale juba mõttes valmis seada mitmeid:

• Programm – Meil on olemas täna programm, mille rakendamine ei ole olnud just lihtsamate killast. Võtame koos selle asja käsile ja äkki õnnestub ka midagi käega katsutavat välja töötada.
  • Koolitused – Nüüdseks ei ole meil olnud koolitusjuhti 1,5a, kuid koolitusi on vaja. Tahame natukese arutada, et kuidas me saame seda tühimikku täita ja kuidas saaksime olla ise aktiivsemad, et sõlmed selged ja asimuudid paigas.
  • Rahastus – Mõtetest tegudeni projekt on aastate jooksul andnud paljudele tuge ja võimalusi, kuid kas on äkki parem asja natukese paremini teha, et rahastus oleks stabiilsem ja pidevam?
  • ESÜ – Meil on olemas eesmärgid ja arengukavad, kuid kui palju me nendest tegelikult teame, kas need eesmärgid on need kuhu poole me tegelikult püüdleme? Hea meelega kaasaks liikmeid sellesse arutelusse? Kas meie organisatsiooni juhtimine on täna heas korras? jne

Kindlasti on päeva peale jagatud ka erinevaid infominuteid ja väiksemaid teemasid.

Õhtul jätkame aga juba tänades ja suheldes Tänuõhtul.

Pühapäeva hommikul jätkame arutelusid ja sooviks lõpetada lõunaks, et kodutee ei oleks liiga hiline.

Täpsem ajakava on selgumisel ja anname sellest teada.

AJAKAVA:

Laupäev:

11:00 – 12:45 Programm

12:45 – 13:00 paus

13:00 – 14:00 Programmi arutelu jätk

14:00 – 15:00 Lõuna

15:00 – 17:00 Koolituste arutelu

Pühapäev:

9:00 hommikusöök

09:45 – 11:00 ESÜ eesmärgid ja arengukava

11:00 – 11:15 Paus

11:15 – 12:00 Mõtetest tegudeni rahastus

12:00 – 13:00 ESÜ jätkusuutlik juhtimine

ASUKOHT: Tagametsa jahiloss (Rassi, 72007 Järva maakond)

TOITLUSTUS: Toitlustus toimub üritusel kohapeal.

REGISTREERIMINE: Nõupäevadele registreerumine on avatud 17. augustist ja kestab  4. septembrini.

OSAVÕTUTASU: Üritus on tasuta.

LISAINFO: ESÜ juhatuse esimees Ragnar – skaut@skaut.ee

RAHASTAJAD JA TOETAJAD: Haridus- ja Teadusministeerium