Alustava skaudijuhi koolitus 09.03.2024

09.03.2024
05.03.2025

OSALEJAD/SIHTGRUPP:  Uutele/peatselt alustavatele juhtidele ja uutele vabatahtlikele (vanuses 16+).

TEGEVUS/EESMÄRK: Alustava juhi koolitus on osaliselt praktiline, väga ülevaatlik koolitus, kus õpitakse kõike mida uus juht skautlusest teadma peaks. Teemadesse ei minda süvitsi. Soovijatel on võimalik põhjalikumalt õppida juunis Tere Tulemast skautlusesse koolitusel ja sügisel Skautlemise Meistriklassis.

PÄEVAKAVA: 10:00 – 10:30 Saabumine, hommikusnäkk
10:30 Tutvustamine ja tutvumine
11:00 KOOLITUSE I OSA (Skautluse ajalugu; skaudivorm ja sümboolika; ESÜ sümboolika; salgasüsteem, -ametid, -vaim; ESÜ struktuur)
13:00 Lõuna
13:30 KOOLITUSE II OSA (Hundu ja skaudiringi ülesehitus; programmi planeerimine; ringi planeerimine; suhtlemine lapsevanemate ja ESÜga; üritusel osalemine ja korraldamine; juhi eetika ja juhtimisstiilid)
15:30 – 16:00 Lõpetamine, tagasisidering ja edasised plaanid
16:00 Snäkk ja järelsuhtluse võimalus

ASUKOHT: Tallinna Skaudimaja, Juurdeveo 22a-2.

KOOLITAJAD: Monika Ojala (Okaskannel), Karolin Lillemäe (Ökoskaudid) ja Siim Maripuu (TSGM Tartumaa Skautide ja Gaidide Malev)

VAJALIK VARUSTUS:

• Vahetusjalanõud
  • Kirjutusvahend
  • Mugavad riided

TRANSPORT:  Skaudimajja saab ühistranspordiga, jala, jalgratta või autoga (parkimiskohtadega kitsas). Transporti ei kompenseerita.

REGISTREERIMINE: Registreerimine avatud 15. veebruarist kuni 5. märtsini või kuni kohti jätkub. Registreerimise kinnitab osavõtutasu laekumine ESÜ kontole.

NB! Üritusele registreerumisega nõustutakse osalemisega üritusel ning üritustel tehtavate piltide ning videomaterjali avaldamisega skautluse tutvustamisel või teistel turunduslikel eesmärkidel.

OSAVÕTUTASU: ESÜ aktiivsetele* liikmetele maksab üritusel osalemine 10 eurot. Alustava juhi koolituse osavõtutasu sisaldab koolitusmaterjale, toitlustust ja ürituse programmi.
Osavõtutasu palume kanda Eesti Skautide Ühingu arvele (EE687700771000674448), märkides selgituse lahtrisse “ASK, (üksuse nimi,) osaleja(te) nimi/nimed”.
PS! Nüüd on võimalik ürituse osalustasu eest maksta ka läbi e-poe otse registreerimisvormilt või SIIN!

* ESÜ aktiivseteks liikmeteks loetakse neid liikmeid, kes on esitanud ESÜ liikmeankeedi ja üritusele registreerumise ning tasunud jooksva tegevusaasta liikmemaksu.

NB! Osavõtutasu kuulub tagastamisele ainult kuni registreerimise tähtaja lõpuni. Selleks tuleb saata vastavasisuline e-kirja vormis avaldus ESÜ finantsjuhile finants@skaut.ee.

NB! Osavõtutasu ülekandmisega nõustutakse (noore) osalemisega üritusel, sh üritusel tehtava foto- ja videomaterjali kasutamisega ESÜ teavitustegevustes.

PS! ESÜ seisukoht on, et mitte kellelgi ei tohiks jääda ühelgi üritusel osalemata majanduslikel põhjustel. Seega, kui noor soovib üritusel osaleda, aga hetkel see majanduslikult võimalik ei ole, siis anna sellest märku finantsjuhile – finants@skaut.ee jaleiame üheskoos lahenduse.

LISAINFO: Koolituse korraldaja ESÜ üksuste tugiisik Monika Ojala, monika@skaut.ee.

TOETAJAD: Haridus- ja Teadusministeerium