Skaudioskus “Lõkkejuht”

Skaudioskuse “Lõkkejuht” I taseme (õpipoiss) sooritaja:

• oskab juhtida laulu.
  • tunneb ja oskab valida erinevat liiki laule lõkkeõhtuks.
  • teab lõkkeõhtu kava “retsepti” ja oskab lõkkeõhtu kava planeerida.
  • teab vähemalt viit erinevat hüüdu.
  • teab, mis on lõkkenalja puhul oluline.
  • tunneb skautliku lõkkeõhtu traditsioone, kombeid ning reegleid.
  • tunneb lõkketüüpe ja teab, milline neist on parim skautliku lõkkeõhtu jaoks.
  • oskab tagada elementaarse turvalisuse lõkkeplatsil.
  • teab, mis on lõkkevana roll ja kohustused.

Skaudioskuse “Lõkkejuht” II taseme (sell) sooritaja:

• tunneb erinevaid pilkupüüdvaid lõkkesüütamise võtteid.
  • näitab ette vähemalt ühe pilkupüüdva lõkkesüütamise võtte.
  • oskab analüüsida pilkupüüdva lõkke süütamisega seotud turvalisuse riske ning teab, kuidas neid maandada.
  • planeerib vähemalt kolm temaatilist lõkkeõhtu kava.
  • teab vähemalt kümmet erinevat hüüdu.
  • teab vähemalt kolme lõkkenalja, mida käigupealt kasutada, kui vaja täita kavas „auku“.
  • on olnud lõkkevana lipkonna või üksuse lõkkel vähemalt kolmel korral.
  • oskab valida lõkkeks sobilikku materjali ning süüdata lõket vähem kui nelja tikuga.

Skaudioskuse “Lõkkejuht” III taseme (meister) sooritaja:

• on kasutanud lõkkeõhtutel vähemalt kolme erinevat lõkkesüütamise võtet.
  • on ehitanud ja süüdanud vähemalt kolme erinevat tüüpi lõket.
  • on planeerinud ja viinud läbi vähemalt kuus lõkkeõhtut salgale, üksusele või lipkonnale.
  • teab, kuidas planeerida suuremat (maleva või ESÜ) lõkkeõhtut ning teab, kuidas selle planeerimine erineb salga/üksuse/lipkonna lõkkeõhtust.
  • teab, kuidas tagada turvalisust suurema osavõtjate arvuga lõkkeõhtul (100+).
  • oskab valida laule lõkkeõhtule, kus on rahvusvaheline seltskond.
  • tunneb hüüde, mida saab ka rahvusvahelises seltskonnas kasutada.
  • omab lõkkenaljade kogumit (vähemalt 15), millest osad on sõnadeta ja mõistetavad igas keeles.
  • on planeerinud ja viinud läbi vähemalt ühe lõkkeõhtu piirkondliku maleva või ESÜ laagris.
  • oskab valida lõkkeks sobilikku materjali ning süüdata lõket ühe tikuga.

Skaudioskuse “Lõkkejuht” IV taseme (sepp) sooritaja:

• n viinud läbi vähemalt kolm suurlõket (400+ osalejat), neist üks rahvusvaheline.
  • tagab koostöös turvameeskonnaga ohutuse suurlõketel.
  • on koolitanud vähemalt kaks uut lõkkejuhti (vähemalt 2. tasemeni).
  • omab lõkkenaljade kogumit (vähemalt 25), millest kolmandik on sõnadeta ja mõistetavad igas keeles.
  • omab erinevatele vanusegruppidele suunatud lõkkeõhtute kavade kogumit (vähemalt 25), millest viis on sobilikud kasutamiseks rahvusvaheliselt.
  • omab hüüdude kogumikku (vähemalt 25 eesti keeles ja 10 inglise keelset või häälte efektidega).
  • on edukalt süüdanud lõket efektselt/eriliselt vähemalt kahel suuremal lõkkeõhtul.

Vaata SIIT, kuidas omale vastava taseme märk saada ja milliseid skaudioskuseid meil veel on.