Arengupreemia

Duke of Edinburgh Award (DofEA) ehk eestikeelse nimetusega Arengupreemia on vanemskautidele ja ränduritele mõeldud programm, mis aitab noortel üle kogu maailma olla täna parem kui eile ning samas õpetab ka iseennast paremini tundma. Arengupreemia programm alustas Eestis 2018. aasta jaanuaris ja kestis kuni 2022. aasta alguseni. Selle läbimine oli väljakutse ja seiklus üheskoos, kusjuures igaühele oli programm omanäoline, sest taseme läbimisel tehtavatele tegevustele sai piiriks olla vaid iseenda kujutlusvõime. 

Programmis  oli  võimalik sooritada  kolm taset,  mille  läbides  omandati  kas  pronks-,  hõbe-  või  kuldpreemia.  Tasemete  peamine erinevus  seisnes  nende  minimaalses  läbimisajas,  raskusastmes  ja  alustamisvanuses.  Näiteks  kõige  esimese  pronkstaseme  läbimiseks  oli vanuse  alampiir  14  ning  selleks  kulus minimaalselt  kolm  kuud. Selle aja jooksul tuli  aktiivne  olla  kolmes  valdkonnas:  vabatahtlikkus, füüsiline aktiivsus ja uued oskused ning lisaks osalemine üleöömatkal. Nii võis taseme jooksul näiteks omandada mõne uue spordiala, saada teada ja õppida selgeks, kuidas valmistada käpiknukke ja muud palju põnevat.

Programmis osalemine võttis nädalas umbes tund aega. Arengupreemia programmi läbides omandati uusi oskusi, arendati end nii füüsiliselt kui ka vaimselt, aidati teisi, avastati senitundmata paiku ning kõige selle juures saadi juurde nii sõpru, kogemusi kui ka kustumatuid mälestusi.

Täpsem info programmi kohta on leitav Duke of Edinburgh Award lehelt.