Arengupreemia

Duke of Edinburgh Award (DofEA) ehk eestikeelse nimetusega Arengupreemia on vanemskautidele ja ränduritele mõeldud programm, mis aitab noortel üle kogu maailma olla täna parem kui eile ning samas õpetab ka iseennast paremini tundma. Arengupreemia programm alustas Eestis 2018. aasta jaanuaris. Selle läbimine on väljakutse ja seiklus üheskoos, kusjuures igaühele on programm omanäoline, sest taseme läbimisel tehtavatele tegevustele saab piiriks olla vaid iseenda kujutlusvõime. 

Programmis  on  võimalik sooritada  kolm taset,  mille  läbides  omandatakse  kas  pronks-,  hõbe-  või  kuldpreemia.  Tasemete  peamine erinevus  seisneb  nende  minimaalses  läbimisajas,  raskusastmes  ja  alustamisvanuses.  Näiteks  kõige  esimese  pronkstaseme  läbimiseks  on  vanuse  alampiir  14  ning  selleks  kulub minimaalselt  kolm  kuud. Selle aja jooksul tuleb  aktiivne  olla  kolmes  valdkonnas:  vabatahtlikkus, füüsiline aktiivsus ja uued oskused ning lisaks osalemine üleöömatkal. Nii võib taseme jooksul näiteks omandada mõne uue spordiala, saada teada ja õppida selgeks, kuidas valmistada käpiknukke ja muud palju põnevat.

Programmis osalemine võtab nädalas minimaalselt tund aega ning ei tohiks segada kooli, hobisid ega sotsiaalelu. Arengupreemia programmi läbides omandatakse uusi oskusi, arendatakse end nii füüsiliselt kui ka vaimselt, aidatakse teisi, avastatakse senitundmata paiku ning kõige selle juures saadakse juurde nii sõpru, kogemusi kui ka kustumatuid mälestusi.

Täpsem info programmi kohta on leitav Duke of Edinburgh Award lehelt.

Huvi või küsimuste korral saab ühendust võtta e-posti aadressil arengupreemia@skaut.ee.