TUTVUSTUS: Skaudivorm ja kaelarätt

Erinevate riikide skaudivormid on üle maailma erinevat värvi, näiteks Soome skautidel on sinised pluusid, Hollandi skautidel aga punased. Eesti skautide vormipluus on tumerohelist värvi või nagu me ise oleme harjunud ütlema – “vormirohelist” värvi. Piduliku vormi juurde kuuluvad tumedad püksid või tume seeliku ning tumedad kingad. Laagris ja muus aktiivses tegevuses olles kantakse vormipluusi vabamalt.

Vormipluusil kantakse nii vastavat riiki ja üksusesse kuulumist tähistavat sümboolikat kui ka lubadus-/tõotus- ning edutus-/tunnustusmärke ja ka viimati läbitud laagrite jt skaudiürituste embleeme.

Skaudivormi juurde kuulub ka kaelarätt, mis tähistab skauditõotuse andmist. Igal üksusel (lipkonnal) on oma värvides ja kujundusega kaelarätt. Eesti skautide esinduskaelarätt on aga sinimustvalge ja seda kantakse oma organisatsiooni/riiki esindades näiteks välislaagrites, aga ka pidulikel sündmustel. Samuti saavad seda kanda need skaudid, kes ei kuulu otseselt ühessegi üksusesse.