Tere Tulemast Skautlusesse 16.-18.06.2023

18.06.2023

TOIMUMISE AEG: 16.-18.06.2023

TOIMUMISE KOHT: Tagametsa Jahiloss (Rassi, 72007, Järvamaa)

SIHTGRUPP: 18+, nii liikmed kui ka mitteliikmed (koos lapsevanema kirjaliku loaga 15. eluaastast)

ÜRITUSE SISU: Metsalaagri koolitusele ootame osalema kõiki uusi vabatahtlikke ja värskelt alustanud või alustavaid skaudijuhte alates 18. eluaastast (koos lapsevanema kirjaliku loaga 15. eluaastast). Loomulikult on teretulnud ka kõik teised huvilised, kes veel ei ole skaudijuhina tegutsevad või soovivad lihtsalt skautlusest rohkem teada saada. Koolitusel osalemine ei eelda hundu- või skaudisalga juhiks hakkamist, vaid pakub kindlasti palju uut kõikidele vabatahtlikele, kes tahavad muul moel skautluses tegutseda või soovivad skautlusest laiemat pilti saada. Rohkem informatsiooni leiad ja varem osalenute kogemusi saad lugeda siin.

ÜRITUSE EESMÄRK: Metsalaagri koolituse eesmärgiks on pakkuda osalejatele metsalaagri kogemust ning paralleelselt õpetada looduses hakkama saamiseks vajalikke oskusi ja teadmisi. Koolituse jooksul tutvutakse ka teiste skautluses tegutsevate vabatahtlikega. Osalejad elavad telkides, teevad ise lõket ning valmistavad lõkkel imemaitsvat sööki, õpivad praktilisi oskusi, mida läheb vaja matkal/laagris ja kogevad nii metsas olemist kui ka skautlikku meeskonnavaimu.

AJAKAVA: Koguneme reedel kell 19.00 Eestimaa südames – Tagametsas (Türi vald, Rassi küla) ning oleme valmis seiklusi täis nädalavahetuseks. Õige pea avastame, et märkamatult on kätte jõudnud pühapäev ja kell on saanud 14.00, siis ongi õige aeg oma varandus kokku pakkida ja uute kogemuste võrra rikkamana sammud kodupoole seada.

Täpsem ajakava selgumisel.

VAJALIK VARUSTUS:

• Telk + kile
  • Magamiskott + alus/madrats
  • Toidunõud (kauss, lusikas, kahvel, tass, taskunuga/nuga) + joogipudel
  • Hügieenitarbed (seep, rätik, hambapasta ja -hari)
  • Vihmariided
  • Kerged jalatsid
  • Matkasaapad
  • Ujumisriided
  • Endale vajalikud ravimid + plaastrid
  • Töötav/laetud akuga mobiiltelefon
  • Taskulamp + laetud akud/patareid
  • Kompass

NB! Asjade pakkimisel arvesta, et viibid metsas reede õhtust pühapäeva hommikuni ja Eestimaa ilmad on heitlikud.

Kui mõnda eelnevat loetletut asja sul hetkel pole (nt telk), siis ära muretse – leiame lahenduse. Kirjuta personal@skaut.ee ning vaatame, mis teha annab.

TRANSPORT: Ühistransporti Tagametsa ei käi, mistõttu saab kohale ainult ratta- või autotranspordiga. Vajadusel saame Türile rongile vastu tulla, anna sellest palun registreerimisel teada.

ÖÖBIMINE / MAJUTUS: Telkides – vajadusel saab Tagametsast laenata, aga lisa see kindlasti registreerudes kommentaaridesse. Väga viletsa ilma korral siseruumides.

REGISTREERIMINE: Registreerimine on avatud 25. aprillist kuni 9. juunini või kuni kohti jätkub.

OSALUSTASU: Osalustasu üritusele on 20€ inimese kohta.

NB! Ürituse eest on võimalik tasuda ka ESÜ e-poes SIIN!

TTS-i osavõtutasu sisaldab toitlustust, ürituse programmi. Osavõtutasu palume kanda Eesti Skautide Ühingu arvele EE687700771000674448 (LHV pank), märkides selgituse lahtrisse „Tere Tulemast Skautlusesse / Osalejate nimed“, kelle eest ülekanne tehakse.

NB! Osavõtutasu kuulub tagastamisele ainult kuni registreerimise tähtaja lõpuni. Selleks tuleb saata vastavasisuline e-kirja vormis avaldus ESÜ finantsjuhile finants@skaut.ee.

NB! Osavõtutasu ülekandmisega nõustutakse (noore) osalemisega üritusel, sh üritusel tehtava foto- ja videomaterjali kasutamisega ESÜ teavitustegevustes.

PS! ESÜ seisukoht on, et mitte kellelgi ei tohiks jääda ühelgi üritusel osalemata majanduslikel põhjustel. Seega, kui noor soovib üritusel osaleda, aga hetkel see majanduslikult võimalik ei ole, siis anna sellest märku finantsjuhile – finants@skaut.ee ja leiame üheskoos lahenduse.

LISAINFO: Ürituse peakorraldaja Janne – personal@skaut.ee

Maksete ja registreerimise info – kristi.kajasalu@skaut.ee

TOETAJAD: Haridus – ja Teadusministeerium