ÕKV ehk Õunapuu Karikavõistlus 4.-5.11.2023

04.11.2023
05.11.2023
29.10.2023

Tänavune ÕKV toimub tänu eelmise korra edukusele juba teist korda ajaloos mini-laagri vormis! See tähendab ööbimist, ning kahele päevale jagunevat võistlust/matka! Anname skaudiealistele võimaluse tutvuda uute ja vanade sõpradega, tulevikuplaane teha ja nii meeskonnatöö kui skauditeadmiste osas mõõtu võtta.

TOIMUMISE AEG: 4.-5. november 2023

OSALEJAD/SIHTGRUPP: Skaudid* vanuses 11-14 eluaastat ja nende juhid

*Aktiivne liige on liige, kes on esitanud liikmeankeedi ning tasunud (või saanud vabastuse) käimasoleva kalendriaasta liikmemaksu.

ASUKOHT: Kiisa – Kurtna, Harju maakond.

TRANSPORT: Kohale saab rongi ja bussiga Tallinnast.

Rongiga tulles tuleb sõita Kiisa raudteejaama.

Tallinn-Kiisa rongiajad on leitavad siit.

Saab tulla ka kesklinnast bussiga nr 178. Selle algpeatus on Solarise kõrval Estonia 4 peatuses. Liin väljub Estonia peatusest kl 10.00. Peatuses Kiisa keskus on see kl 10.36, kust on 6min jalutada Kiisa raudteejaama.

ESÜ ei maksa kinni kohalesõidu kulusid.

TÄHTIS LISAINFO:

• Kuna matka punktijuhendid on eestikeelsed, siis palume eesti keelt halvasti oskajatel leida matka ajaks tuttav tõlk, kellele vajadusel helistada. Kohapealsel tõlgil võib palju tegemist olla.
  • Kuna matka stardiaeg langeb tavapärase lõunasöögi ajale, siis soovitame kaasa võtta midagi ooteks.
  • Joogivett saab täiendada raudteejaama taga asuvast kaevust (piirkonna parim vesi).
  • Juhid ei lähe lastega matkale kaasa. Neile on oma tegevus.
  • Juhid ööbivad koos oma salgaga.

ÖÖBIMINE: Ööbimine toimub Kurtna sündmuskeskuses isikliku magamisvarustusega. NB! Pesemisvõimalused on väga kasinad, nt dušši ei ole.

REGISTREERIMINE: Üritusele registreerimine kestab 20. septemberist 2023 kuni 29. oktoobrini (või kuni kohti jätkub).

NB! Igast üksusest saab võistlusele registreeruda üks võistkond. Enne registreerimisaja lõppu  võibolla võimaldame erandeid.

Võistlus toimub võistkondades, kuhu kuulub ühest üksusest 3-5 skauti. Iga võistkonna kohta on üks vastutav juht. Korraldava üksuse skaudid ei võistle.

OSAVÕTUTASU:

ÕKV osavõtutasu on 20€/inimene*.
NB! Iga viie noore kohta saab üks vastutav juht laagrisse tasuta.

Õunapuu Karikavõistluse osavõtutasu sisaldab majutust, toitlustust ja ürituse programmi. Osavõtutasu palume kanda Eesti Skautide Ühingu arvele EE687700771000674448 (LHV pank), märkides selgituse lahtrisse „ÕKV / Osalejate nimed“, kelle eest ülekanne tehakse.

NB! Osavõtutasu kuulub tagastamisele ainult kuni registreerimise tähtaja lõpuni. Selleks tuleb saata vastavasisuline e-kirja vormis avaldus ESÜ finantsjuhile finants@skaut.ee.

NB! Osavõtutasu ülekandmisega nõustutakse (noore) osalemisega üritusel, sh üritusel tehtava foto- ja videomaterjali kasutamisega ESÜ teavitustegevustes.

PS! ESÜ seisukoht on, et mitte kellelgi ei tohiks jääda ühelgi üritusel osalemata majanduslikel põhjustel. Seega, kui noor soovib üritusel osaleda, aga hetkel see majanduslikult võimalik ei ole, siis anna sellest märku finantsjuhile – finants@skaut.ee jaleiame üheskoos lahenduse.

VAJALIK VARUSTUS: See, mis skaudil ikka kaasas – korralikult pakitud seljakott

Isiklik varustus:

• Skaudivorm+kaelarätt
  • Ilmale vastav riietus  (arvestage, et on porikuu, külm ja tõenäoliselt sajab). Ning kindlasti kaasa kindad, müts ja kilejope.
  • Magamisvarustus (matt, magamiskott, kaisumõmm)
  • Hügieenitarbed
  • Toidunõud
  • Vähemalt 1L joogivett
  • Tuletegemise vahendid (ja ka kasutamise oskus/kogemus)
  • Taskunuga
  • Pliiats
  • Märkmik
  • Taskulamp
  • Isiklik apteek
  • Õmblusnõel ja niit
  • Sisejalanõud

Salga varustus:

• Kompass
  • Esmaabi komplekt
  • 10m skautlikku nööri
  • Vile
  • Pada või katelok (umbes 2l)
  • Laetud telefon energiasäästureziimis. Akut peab jätkuma vähemalt järgmise päevani.

AJAKAVA:

Laupäev, 4.11

11. 00 saabumine ja start Kiisa raudteejaamas. Matkale kaasa kohustuslik matkavarustus. Ööbimiseks vajalikud asjad viiakse soovi korral ööbimismajja.

14.00-15.00 lõuna metsas

18.30 karikavõistluse lõpp

18.30-19.30 õhtusöök

20.30-21.30 öömäng

21.30 – 22.30 viktoriin

23.00 öörahu

Pühapäev, 5.11

8.30 äratus, pesu ja asjade pakkimise alustamine

9.00-9.50 hommikusöök ja pakkimine

10.00-12.00 karikavõistluse finaal

12.00-13.00 autasustamine, ürituse lõpp

LISAINFO:Ürituse korraldaja Triine Avango – triinea9@gmail.com / registreerimise ja maksete info – kristi.kajasalu@skaut.ee

RAHASTAJAD JA TOETAJAD: Haridus- ja Teadusministeerium, AS Balsnack International Holding, Kadarbiku Köögivili OÜ, Ronimisministeerium, MATKaSPORT OÜ.